استفاده آمریکا از آسمان و خاک این دو کشور علیه ایران ممنوع شد

کدخبر: ۶۴۰۲۹۰
اقتصادنیوز: قطر و کویت امروز (شنبه) مخالفت خود را با هر گونه استفاده آمریکا از خاک یا آسمان این کشورها علیه ایران اعلام کردند.
استفاده آمریکا از آسمان و خاک این دو کشور علیه ایران ممنوع شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، همزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره اقدام تلافی‌جویانه ایران در پاسخ به حمله تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و اظهارات برخی مقامات آمریکا درباره حمایت از این رژیم، کویت و قطر با هر گونه استفاده از خاک این کشورها علیه ایران مخالفت کردند.

خبر مرتبط
ادعای جدید رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره جنگ خاورمیانه

اقتصادنیوز : رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال حمله نظامی تلافی‌جویانه ایران علیه اسرائیل ادعا کرد که واشنگتن به دنبال اجتناب از جنگ و به همین دلیل با مقام‌های نظامی اسرائیل در تماس است.

دو کشور مذکور به آمریکا ابلاغ کرده‌اند که اجازه نخواهند داد این کشور از پایگاه‌های خود که در کویت و قطر مستقر است، علیه ایران استفاده کند. علاوه بر آن هر گونه استفاده آمریکا از آسمان این دو کشور برای اقدام نظامی علیه ایران را نیز ممنوع کردند.

قطر و کویت همچنین بر موضع بی‌طرفی خود و تمایل برای اجتناب از هر گونه درگیری در منطقه تأکید کردند.

خبر مرتبط
رایزنی مهم وزرای خارجه آمریکا و مصر درباره حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: وزرای خارجه مصر و آمریکا در جریان گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر بر مخالفتشان با هرگونه عملیات نظامی در رفح تاکید کردند.

هواپیماهای نظامی آمریکا در پایگاه هوایی علی السالم و پایگاه احمد الجابر کویت و نیز پایگاه العدید قطر که بزرگ‌ترین پایگاه هوایی آمریکا در خاورمیانه است، مستقر هستند.

خبر مرتبط
افشای نقش پررنگ شرکت‌های جاسوسی آمریکا در کشتار اسرائیل در غزه

اقتصادنیوز : یک رسانه آمریکایی در گزارشی افشا کرد که علاوه بر دولت آمریکا، شرکت‌های جاسوسی و اطلاعاتی این کشور نقش بسیار پررنگی در ارائه تجهیزات از جمله برنامه‌های پیشرفته هوش مصنوعی به ارتش اسرائیل جهت کشتار غیرنظامیان در غزه دارند.

پیشتر رسانه‌های آمریکایی به نقل از سه مقام این کشور اعلام کردند در روزهای اخیر ایرانی‌ها به چندین دولت عربی گفته‌اند که بدون توجه به تلاش‌های آمریکا برای فاصله گرفتن از حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، واشنگتن را مسوول این حمله می‌دانند. پیام ایران این بود که اگر آمریکا پس از حمله ایران به اسرائیل درگیر شود، پایگاه‌های آمریکا در منطقه مورد حمله قرار خواهند گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی