دیدار رئیس‌جمهور بلاروس با پوتین/ لوکاشنکو: توافق با اوکراین بی‌فایده‌ است

کدخبر: ۶۴۰۳۱۴
اقتصادنیوز: رئیس جمهور بلاروس در سخنانی گفت که هیچ نقطه مثبتی برای توافق صلح با اوکراین به نفع روسیه نمی‌بیند.
دیدار رئیس‌جمهور بلاروس با پوتین/ لوکاشنکو: توافق با اوکراین بی‌فایده‌ است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس که برای دیدار با ولادیمیر پوتین به روسیه سفر کرده است، طی یک نشست مطبوعاتی تاکید کرد: در حال حاضر امضای توافقنامه صلح با اوکراین هیچ فایده‌ای برای مسکو ندارد چون دوره ریاست جمهوری ولودیمیر زلنسکی در اوکراین رو به پایان است.

خبر مرتبط
بلاروس درباره تبعات حملات اوکراین به این کشور هشدار داد

اقتصادنیوز: رئیس جمهور بلاروس نسبت به برنامه احتمالی اوکراین برای هدف قرار دادن این کشور هشدار داد.

وی خاطرنشان کرد که دوره ریاست جمهوری زلنسکی در ماه می (اردیبهشت- خرداد) به پایان می‌رسد و این بدان معناست که هرگونه توافقی که با او حاصل شود، بیهوده خواهد بود زیرا دولت بعدی به راحتی می‌تواند آن را لغو کند.

لوکاشنکو افزود که حامیان غربی اوکراین همچنین می توانند رئیس جمهور جدید را وادار کنند که از هرگونه توافق صلح بین مسکو و زلنسکی صرف نظر کند.

خبر مرتبط
بلاروس اوکراین را تهدید کرد/ پاسخ کم‌نظیری خواهیم داد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور بلاروس با اشاره به تمایل ناتو برای کشاندن این کشور به درگیری نظامی در اوکراین، تاکید کرد که پاسخ مینسک به هر تلاشی از سوی کی‌یف برای حمله به بلاروس بسیار سخت خواهد بود و گفت: زمان آن رسیده که اوکراین و غرب پای میز مذاکره با روسیه بنشینند.

به گفته لوکاشنکو، این همان اتفاقی است که در مورد توافقات مینسک که اکنون از بین رفته است، رخ داد.

پوتین نیز در نشست مشترک با لوکاشگو گفت که پایان مسالمت‌آمیز درگیری اوکراین دقیقاً همان چیزی است که ما تمایل داریم انجام دهیم، اما تاکید کرد که روسیه هیچ توافق‌نامه‌ای را که منافع آن را نادیده می‌گیرد، نخواهد پذیرفت.

در حال حاضر مشخص نیست پس از پایان دوره پنج ساله اول زلنسکی چه اتفاقی خواهد افتاد، زیرا او بارها برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را با استناد به حکومت نظامی رد کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی