اعزام 2هزار پلیس خارجی برای امنیت المپیک پاریس به فرانسه

کدخبر: ۶۴۰۳۱۷
اقتصادنیوز: دولت فرانسه گفته است که برای تامین امنیت شهر پاریس در جریان برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴، از ۲هزار نیروی پلیس خارجی در کنار ۴۵ هزار نفر از نیروهای پلیس خود استفاده خواهد کرد.
اعزام 2هزار پلیس خارجی برای امنیت المپیک پاریس به فرانسه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، سباستین لکورنو وزیر نیروهای مسلح فرانسه در سخنانی اظهار داشت: حدود ۲هزار نیرو از کشورهای اروپایی به کمک نیروهای پلیس فرانسه برای تقویت امنیت بازی‌های المپیک تابستانی به پاریس اعزام خواهند شد، زیرا فرانسه پس از تهدیدات حمله، در حالت آماده باش قرار دارد.

وی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که نزدیک به ۲هزار نفر از افسران پلیس و نیروهای امنیتی و ضد تروریستی کشورهای خارجی برای استقرار به پاریس اعزام خواهند شد تا امنیت این بازی‌ها را تامین کنند.

فرانسه که از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست (پنجم مرداد تا ۲۱ مرداد) میزبان بازی‌های المپیک خواهد بود، پس از حمله به سالن کنسرت مسکو تدابیر امنیتی خود را به بالاترین سطح رسانده است. گروه تروریستی داعش مسوولیت قتل عام در مسکو را بر عهده گرفت.

لکورنو گفت که کشورش برای رساندن امنیت پاریس به بالاترین استاندارد از همه ابزارها از جمله سگ‌های پلیس و گشت‌های اسب سوار نیز استفاده خواهد کرد.

پیشتر کشور لهستان نیز اعلام کرده بود که با بهره‌گیری از سگ‌های آموزش دیده کشف بمب، عملیات ضدتروریستی خود را به ارتقاء می‌بخشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی