آماده‌باش کامل نیروی هوایی مصر

کدخبر: ۶۴۰۳۷۸
اقتصادنیوز: مقامات مصری اعلام کردند که در واکنش به پاسخ گسترده موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه اسرائیل، پدافند هوایی خود را در حالت آماده باش قرار داده‌اند.
 آماده‌باش کامل نیروی هوایی مصر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع نظامی و امنیتی مصر اعلام کردند که پدافند هوایی این کشور در بحبوحه ترس از حمله هواپیمای بدون سرنشین ایران به سمت (رژیم) اسرائیل در حالت آماده باش قرار گرفتند.

به گفته این منابع، فرماندهی کل ارتش مصر تیمی را برای نظارت بر اوضاع و اتخاذ هرگونه تصمیم لازم در مورد حریم هوایی مصر تشکیل داده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی