راه سخت قالیباف برای نشستن بر کرسی ریاست مجلس دوازدهم

کدخبر: ۶۴۰۳۹۱
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که خبرها از رقابت میان چهره‌های اصولگرا برای کسب کرسی ریاست مجلس حکایت دارد، ظاهرا امکان ریاست قالیباف بر مجلس دوازدهم قوت بیشتری یافته است‌.
راه سخت قالیباف برای نشستن بر کرسی ریاست مجلس دوازدهم

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:هرچند با توجه به ترکیب مجلس احتمالا او  با رای کمتری نسبت به مجلس قبل ریاست مجلس را برعهده خواهد گرفت‌.  او این ‌بار با سه ائتلاف امنا، شورای ائتلاف و اصلاحات و اعتدال روبه‌رو خواهد بود که کار را برای او سخت خواهد کرد.

نبود یاران نزدیک و پیشین او در مجلس آتی نیز بر سختی کار او خواهد افزود‌. بخشی از یاران او همچون مجتبی توانگر و محسن پیرهادی از سوی خود او در لیست مشترکش با پایداری‌ها قرار نگرفتند و در نهایت نتوانستند به مجلس دوازدهم راه یابند و بخشی دیگر همچون سعید آجرلو و مهدی شریفیان نیز جزو ۳۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تهران هستند که سرنوشت آنها اردیبهشت ماه مشخص خواهد شد.
چند روز پیش محسن زنگنه، نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره گزینه احتمالی ریاست مجلس دوازدهم، گفته بود: «رأی‌آوری محمدباقر قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم تا حدودی نسبت به مجلس فعلی سخت‌تر است.»

شاید به همین دلیل هم باشد که قالیباف برای تداوم حضورش در کرسی ریاست مجلس ناچار خواهد شد امتیازاتی به مخالفان اصولگرای خود در هیات رئیسه، مرکز پژوهش‌ها، معاونت اجرایی، دیوان محاسبات و ریاست کمیسیون‌ها بدهد.

همچنین اطلاعات رسیده به «دنیای اقتصاد» حاکی از آن است که قالیباف طی روزهای گذشته چندین جلسه با نمایندگان منتخب مجلس برگزار کرده و سخنان و انتقادهای آنها را دریافت کرده است. به موجب این اخبار قالیباف قصد دارد درصورت کسب کرسی ریاست مجلس، به جای تشکیل فراکسیون مستقلین همچون لاریجانی در مجلس دهم دست به تشکیل فراکسیون برآمده از شورای ائتلاف بزند. او همچنین تصمیم دارد با فراکسیون (اصلاحات و اعتدال) به صورت تاکتیکی کار کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی