نتانیاهو بایدن را نگران کرد/ درخواست مهم واشنگتن از تل آویو

کدخبر: ۶۴۰۴۰۵
رئیس‌جمهوری آمریکا نسبت به اینکه نتانیاهو پای واشنگتن را به درگیری گسترده‌تر در منطقه باز کند، ابراز نگرانی کرده است.
نتانیاهو بایدن را نگران کرد/ درخواست مهم واشنگتن از تل آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پس از پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی در پی حمله تروریستی این رژیم به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، آمریکا نگران است تل‌آویو دامنه تنش‌ها در منطقه را گسترش دهد.

شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از منابع آگاه گزارش داد «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به صورت خصوصی از اینکه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند پای واشنگتن را به درگیری گسترده‌تر در منطقه باز کند، ابراز نگرانی کرده است.

رسانه عبری اسرائیل هیوم نیز خبر داده بایدن در تماس تلفنی بامداد یکشنبه خود با نتانیاهو، از او خواسته به حمله تلافی‌جویانه ایران پاسخ ندهد.

پنتاگون نیز گفته تیم امنیتی بایدن در همکاری با شرکای منطقه‌ای خود برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه اقدام خواهد کرد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا هم در رایزنی تلفنی با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، از او خواست قبل از هرگونه پاسخ بالقوه به حمله تلافی‌جویانه ایران، واشنگتن را در جریان قرار دهد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از انهدام اهداف نظامی مهم ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی خبر داد و ضمن هشدار به آمریکا نسبت به هرگونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع ایران، تاکید کرد: تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه منافع ایران از مبدا هر کشوری، پاسخ متقابل و متناسب به منشأ تهدید را به دنبال خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی