پدافند هوایی مصر در حالت آماده باش قرار گرفت

کدخبر: ۶۴۰۴۳۸
اقتصادنیوز: یک منبع امنیتی مصر اعلام کرد: پدافند هوایی مصر وضعیت آماده باش را در صفوف خود به حداکثر رسانده و یک گروه بحران برای نظارت بر اوضاع منطقه تشکیل شده است.
پدافند هوایی مصر در حالت آماده باش قرار گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه اینترنتی قاهره ۲۴ به نقل از یک منبع بلندپایه مصری نوشت: یک گروه بحران از همه نهادها و موسسات ذیربط به دقت تحولات اوضاع منطقه را دنبال می‌کند و گزارش‌های خود را به صورت شبانه روزی به رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی ارائه می‌دهد.

قاهره در بیانیه‌ای که شامگاه شنبه از سوی وزارت امور خارجه صادر شد، نگرانی عمیق خود را از آغاز حملات تهاجمی ایران به اراضی اشغالی و شاخص‌های تشدید خطرناک تنش بین ۲ طرف در دوره اخیر ابراز کرد و خواستار در پیش گرفتن حداکثر خویشتنداری و دور نگه داشتن منطقه و مردم آن از عوامل بی‌ثباتی و تنش شد.

مصر ابراز عقیده کرد که تشدید تنش بین ایران و رژیم صهیونیستی چیزی نیست جز نتیجه مستقیم آنچه قاهره بارها درباره خطرات گسترش درگیری در منطقه در نتیجه جنگ اشغالگران در نوار غزه هشدار داده است.

خبر مرتبط
آماده‌باش کامل نیروی هوایی مصر

اقتصادنیوز: مقامات مصری اعلام کردند که در واکنش به پاسخ گسترده موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه اسرائیل، پدافند هوایی خود را در حالت آماده باش قرار داده‌اند.

در بیانیه وزارت امور خارجه مصر تاکید شده که در تماس دائمی با همه طرف‌های ذی‌ربط است تا سعی کند اوضاع را مهار، تشدید تنش را متوقف کند و منطقه را از خطر سقوط به سمت چرخه خطرناک بی‌ثباتی و تهدید کردن منافع مردم آن در امان نگه دارد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه اعلام کرد در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، اهدافی را در سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داد.

خبر مرتبط
رایزنی مهم وزرای خارجه آمریکا و مصر درباره حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: وزرای خارجه مصر و آمریکا در جریان گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر بر مخالفتشان با هرگونه عملیات نظامی در رفح تاکید کردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از حمله موشکی و پهپادی شامگاه شنبه به سرزمین‌های اشغالی و انهدام اهداف نظامی مهم ارتش رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی خبر داد و ضمن هشدار به آمریکا نسبت به هرگونه پشتیبانی و مشارکت در ضربه به منافع ایران، تاکید کرد: تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه منافع ایران از مبدا هر کشوری، پاسخ متقابل و متناسب به منشأ تهدید را به دنبال خواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی