مجلس سنای آمریکا به تکاپو افتاد/ درخواست فوری برای کمک به اسرائیل

کدخبر: ۶۴۰۴۴۴
اقتصادنیوز: سناتور چاک شومر به دیگر رهبران کنگره پیوست و خواستار تصویب لایحه کمک‌های تکمیلی جهت کمک به رژیم صهیونیستی شد.
مجلس سنای آمریکا به تکاپو افتاد/ درخواست فوری برای کمک به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «چاک شومر» رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنای ایالات متحده ادعا کرد که «ظاهرا تعداد بسیار کمی پهپاد به اهداف اسرائیلی اصابت کرده و تلفات کمی بر جای گذاشته است.»

روزنامه گاردین به نقل از رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنا نوشت: «من با مقامات رسمی گفت‌وگو کردم و آنها گزارش‌هایی را مبنی بر آنکه نیروهای آمریکایی و اسرائیلی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا اسرائیل را از حملات موشکی و پهپادی ایران محافظت کنند، تایید کرده‌اند.»

وی با محکوم کردن پاسخ ایران افزود: «بهترین راه برای کمک به اسرائیل تصویب فوری کمک‌های امنیت ملی دو حزبی سنا در چند روز آینده است.»

خبر مرتبط
درخواست مهم رهبر اکثریت سنای آمریکا درباره اسرائیل

اقتصادنیوز: رهبر اکثریت سنای آمریکا روز پنج‌شنبه گفت: حزب نتانیاهو پس از هفتم اکتبر دیگر نتوانسته نیازهای این رژیم را برآورده کند.

کمک‌های امنیتی ۹۵ میلیارد دلاری شامل ۱۴ میلیارد دلار برای رژیم صهیونیستی، هم‌چنین ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین، حمایت از تایوان و میلیاردها دلار کمک بشردوستانه است. این بسته کمکی در ماه فوریه با حمایت ۷۰ درصدی سنا به تصویب رسید اما فعلا در مجلس نمایندگان آمریکا مسدود شده است.

خبر مرتبط
واکنش تند کنعانی به مصوبه سنای آمریکا

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ایران نسبت به تصویب اعطای کمک ۱۴میلیارد دلاری به اسرائیل در سنای آمریکا واکنش نشان داد.

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از جمله شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی