تاکید یمن بر مشروع بودن پاسخ ایران به اسرائیل

کدخبر: ۶۴۰۵۴۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه دولت «نجات ملی» یمن امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای پاسخ پهپادی و موشکی تهران به حمله تل‌آویو به کنسولگری ایران در دمشق را پاسخی مشروع و منطبق بر قوانین بین المللی ارزیابی کرد.
تاکید یمن بر مشروع بودن پاسخ ایران به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه یمن در بیانیه خود تاکید کرد: پاسخ نظامی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی قانونی است و با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل سازگار است؛ چراکه در چارچوب حق دفاع از خود قرار می‌گیرد.

خبر مرتبط
واکنش انصارالله یمن به تنبیه اسرائیل توسط ایران/ بازدارنده و قدرتمند بود

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل، تاکید کرد که این اقدام قواعد درگیری را تغییر می‌دهد.

این وزارتخانه در ادامه اضافه کرد: کشورهایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند باید عاقلانه عمل کرده و منافع کشورها و مردم خود را در اولویت قرار دهند و از حمایت نامحدود سیاسی، نظامی، مالی و لجستیکی از این رژیم که با خواسته‌های ملت‌های آنها مغایرت دارد، دست بکشند.

خبر مرتبط
هشدار یمن به آمریکا/ اجازه جولان دادن در دریای سرخ را نمی‌دهیم

اقتصادنیوز: الحوثی با هشدار به ارتش آمریکا اعلام کرد که موشک‌های یمنی اجازه نخواهند داد که دریای سرخ به عرصه‌ای برای جولان ارتش آمریکا تبدیل شود و ملت و ارتش یمن تا رفع محاصره از غزه ثابت قدم است.

در این بیانیه آمده است: سرکشی رژیم صهیونیستی، جنایات جنگی و نسل‌کشی آن علیه غیرنظامیان به ویژه در نوار غزه، باعث افزایش تنش در خاورمیانه می‌شود.

وزارت خارجه یمن همچنین بر اهمیت عمل کردن شورای امنیت به مسئولیت‌های خود مطابق با منشور سازمان ملل و حفاظت از صلح و امنیت بین‌المللی تاکید کرد.

خبر مرتبط
همزمان با حمله گسترده پهپادی ایران به مناطق اشغالی/ پهپادهای یمنی هم به سمت اسرائیل پرتاب شد

اقتصادنیوز: تارنمای شبکه «الجزیره» به نقل از شرکت امنیتی «آمبری» خبر داد که همزمان با حمله گسترده موشکی و پهپادی ایران به مناطق اشغالی، نیروهای یمنی هم چندین فروند پرنده بدون سرنشین را به سمت اسرائیل پرتاب کرده‌اند.

این بیانیه پس از آن صارد شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی