زلنسکی: اوکراین هم مانند اسرائیل به کمک نیاز دارد

کدخبر: ۶۴۰۶۴۲
اقتصادنیوز: ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه در اظهاراتی ادعا کرد که کی یف نیز مانند اسرائیل به کمک نیاز دارد.
زلنسکی: اوکراین هم مانند اسرائیل به کمک نیاز دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا, زلنسکی در پیامی در رسانه اجتماعی ایکس مدعی شد که "اقدامات ایران منطقه را تهدید می‌کند، همانطور که اقدامات روسیه خطر یک درگیری بزرگ‌تر را به دنبال دارد و همکاری آشکار بین دو کشور باید با یک واکنش قاطع و متحد از جهان مواجه شود. "

رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی شبانه خود گفت جهان شاهد بود که "اسرائیل در دفاع از خود تنها نبود و تهدیدهای موجود در آسمان توسط متحدانش نابود شدند. "

زلنسکی گفت: «زمانی که اوکراین می‌گوید متحدان نمی‌توانند چشمان خود را بر موشک‌ها و پهپادهای روسیه ببندند، به این معنی است که باید با قدرت اقدام و عمل کرد.»

زلنسکی ماه‌ها از متحدان غربی اوکراین بویژه آمریکا خواسته است تا «اراده سیاسی» را برای ارائه دفاع هوایی و تسلیحات کافی به اوکراین به کار گیرند.

این درحالی است که در ماه سپتامبر ۲۰۲۲، زلنسکی گفته بود که از مخالفت اسرائیل با ارائه سیستم های ضد موشکی به کی یف "شوک" شده است.

دولت اوکراین حامی قوی اسرائیل در طول جنگ این رژیم در غزه بوده است.

 روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی، نوشت: ایران در اولین حمله مستقیم خود به (رژیم) اسرائیل، بیش از ۳۰۰ پهپاد و موشک به سمت آنها پرتاب کرده است.

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمده است: بر اساس بیانیه ارتش (رژیم) اسرائیل، ایران در جریان اولین حمله نظامی مستقیم خود، ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین به سمت رژیم اسرائیل پرتاب کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی