حمایت نماینده روسیه از پاسخ ایران در نشست اضطراری سازمان ملل

کدخبر: ۶۴۰۶۴۶
اقتصادنیوز: نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر اسرائیل تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.
حمایت نماینده روسیه از پاسخ ایران در نشست اضطراری سازمان ملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در سخنانی در جلسه اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی رویکرد دوگانه و مزورانه غربی‌ها به مسائل و تحولات منطقه شدیدا انتقاد کرد.

نبنزیا تاکید کرد  نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله تلافی جویانه ایران به اسرائیل به عنوان «نمایش ریاکاری و استانداردهای دوگانه» است .

نماینده روسیه خاطر نشان کرد آنچه امروز در شورای امنیت شاهد آن هستیم، نمایش نفاق و رفتارهای دوگانه و شرم آور است.

وی با اشاره به اقدام رژیم صهیونیستی در تجاوز نظامی به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق و نوع واکنش نامناسب شورای امنیت به این اقدام گفت: این اقدام ایران در فضای خلاء نبوده و به خاطر بی عملی شورای امنیت درباره اقدام اسرائیل در دمشق این اقدام رخ داده است.

نماینده روسیه، ریشه این تنش را تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و عدم اجرای قطعنامه شورای امنیت برای آتش بس در غزه قلمداد کرد.

وی در عین حال گفت: ما از همه طرف‌ها خواستار خویشتنداری هستیم. ما از کشورهای منطقه انتظار داریم که اختلافات را حل و فصل کرده و از تنش دوری کنند، در غیر این صورت، منطقه به خشونت بیشتر خواهد رفت.

نبنزیا تاکید کرد: ما از اسرائیل می خواهیم از رویکرد ایران که خواستار تشدید اوضاع نیست پیروی کرده و از استفاده تحریک آمیز از زور در منطقه اجتناب کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی