حملات هوایی و زمینی ارتش اسرائیل به نوار غزه/ بازگشت برخی از ساکنان به منازل خود

کدخبر: ۶۴۰۶۹۳
اقتصادنیوز: حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و بازگشت برخی از آوارگان فلسطینی به منازل خود در شمال این باریکه از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.
حملات هوایی و زمینی ارتش اسرائیل به نوار غزه/ بازگشت برخی از ساکنان به منازل خود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، با گذشت بیش از ۱۹۰ روز از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمله‌های زمینی و هوایی صهیونیست‌ها علیه این باریکه همچنان ادامه داشته و شدت گرفته است.

از سرگیری حمله‌های زمینی و هوایی علیه غزه

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خانه‌های فلسطینی‌ها را در اطراف منطقه الفخاری واقع در جنوب شرق خان یونس هدف قرار دادند.

خبرنگار شبکه فلسطین الیوم تاکید کرد که این جنگنده‌های متجاوز حمله‌هایی را علیه اطراف بیمارستان شرق شهر خان یونس طی بامداد امروز انجام دادند.

خبر مرتبط
گفت‌وگوی السودانی و بن‌سلمان درباره تحولات خاورمیانه/ تاکید بر توقف جنایات اسرائیل در غزه

نخست وزیر عراق و ولیعهد عربستان در تماسی تلفنی، بر ضرورت توقف جنایات اسرائیل در غزه تاکید کردند.

همچنین یک پهپاد متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی ساکنان اردوگاه النصیرات را هدف قرار داد.

غرب شهر غزه طی ساعت‌های گذشته شاهد حمله‌های گسترده جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بوده است.

در این میان توپخانه رژیم صهیونیستی نیز مجدداً نوار غزه را زیر آتش گرفته و حمله‌هایی را علیه منطقه مرکزی شمال اردوگاه النصیرات انجام داد.

شادمانی آوارگان فلسطینی از بازگشت به منازل خود

این در حالی است که با وجود تشدید حمله‌های زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه برخی از آوارگان فلسطینی به منازل خود در شمال این باریکه بازگشتند.

خبر مرتبط
ادامه جنایات اسرائیل در غزه/ خان یونس بمباران شد

اقتصادنیوز: منابع خبری از بمباران مناطقی از غرب شهر خان یونس در جنوب غزه از سوی جنگنده های اسرائیل خبر دادند.

شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که در سایه تدابیر شدید نظامیان صهیونیست در شمال نوار غزه، روز گذشته برخی از فلسطینی‌هایی که خانه‌های خود را در این منطقه ترک کرده بودند به منازل خود بازگشتند.

آنها تاکید کردند: ما به قدری خوشحال هستیم که انگار روز عید است. خسته شده‌ایم و می‌خواهیم خانه‌های خود و خویشاوندانمان را ببینیم.

این در حالی است که حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه سراسر نوار غزه و شمال این باریکه همچنان ادامه دارد.

یورش بامدادی نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

از سوی دیگر عناصر ارتش رژیم صهیونیستی مانند روزهای گذشته به تجاوزات خود علیه شهرهای سراسر کرانه باختری ادامه دادند. این عناصر متجاوز به منطقه کفر اللبد واقع در شرق طولکرم حمله کردند.

شهرک نشینان صهیونیست نیز با پرتاب سنگ خودروهای فلسطینی‌ها را در نزدیکی اردوگاه الجلزون واقع در شمال رام الله هدف قرار دادند.

منطقه السموع واقع در جنوب الخلیل و منطقه یعبد در جنوب غرب جنین نیز شاهد حمله این عناصر متجاوز بوده است.

نظامیان صهیونیست به روستای فقوعه واقع در شمال شرق شهر جنین نیز یورش بردند.

در جریان این حمله‌های عناصر صهیونیست به کرانه باختری تعداد زیادی از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند. آنها حین حمله به منطقه حبله واقع در جنوب قلقیلیه از بمب‌های صوتی نیز استفاده کردند.

منطقه‌های بلعا در شرق طولکرم و مزرعه شرقی در شمال شرق رام الله نیز شاهد حمله‌های عناصر صهیونیست بوده است.

حمله نظامیان صهیونیست به شهرهای مختلف کرانه باختری طی بامداد امروز با واکنش ساکنان این منطقه‌ها رو به رو شد.

شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که در جریان یورش عناصر متجاوز به منطقه بیت امر واقع در شمال الخلیل جوانان این منطقه به مقابله با نظامیان صهیونیست برخواسته و با آنها درگیر شدند.

همچنین گزارش شده است که درگیری‌هایی میان صهیونیست‌ها و جوانان فلسطینی در منطقه کفر اللبد واقع در شرق طولکرم به وقوع پیوسته است.

نیروهای مقاومت نیز از پای ننشسته و برای متوقف کردن پیشروی عناصر متجاوز وارد عمل شدند. این نیروها نظامیان صهیونیست را در نزدیکی طوباس با بمب‌های دستی هدف قرار دادند.

طی ساعت‌های گذشته گروهان‌های قدس اعلام کردند مقر فرماندهی و کنترل نیروهای اشغالگر را در اطراف دانشگاه فلسطین در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادند.

روز گذشته نیز منابع فلسطینی از درگیری شدید مبارزان مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر در بخش‌های شمالی اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه خبر دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید