واکنش مدیر اسبق سیا به حمله ایران به اسرائیل/ اتفاقی بسیار بزرگ است

کدخبر: ۶۴۰۷۳۰
اقتصادنیوز: مدیر اسبق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در واکنش به حمله موشکی و پهپادی ایران به رژیم صهیونیستی آن را یک تحول چشمگیر و خیلی بزرگ دانست.
واکنش مدیر اسبق سیا به حمله ایران به اسرائیل/ اتفاقی بسیار بزرگ است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیوید پترائوس»، مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه با شبکه «سی.ان.ان» به حمله تنبیهی ایران با موشک‌های کروز و بالستیک و پهپاد در اواخر روز شنبه به اهداف اسرائیلی واکنش نشان داده و گفت: «این یک اتفاق چشمگیر و خیلی بزرگ است. و من فکر می‌کنم اسرائیل باید با اقدامی به آن پاسخ دهد.»

پترائوس در ادامه حمایتش از رژیم صهیونیستی و بدون اشاره به اقدام متجاوزانه چند روز پیش این رژیم در حمله به کنسولگری ایران در پایتخت سوریه ادعا کرد: «فکر می‌کنم این بسیار واضح است که آمریکا تمایل دارد این پاسخ تا هر میزان ممکن محدود باشد. به خاطر داشته باشید علاوه بر امنیت اسرائیل که از همه چیز مهم‌تر و با اولویت‌تر است مساله واقعی به آزادی دریانوردی از مبدا خلیج فارس یا نفت و گازی که از حوزه خلیج فارس آمده و اقتصاد جهانی را تامین می‌کند بر می‌گردد.»

خبر مرتبط
سنگ اندازی اسرائیل در ارسال کمک ها به غزه

اقتصادنیوز: منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند که ۴۱ درصد کمک‌ها در هفه گذشته به شمال غزه نرسیده است.

پترائوس همچنین در یک موضع متناقض گفت به اعتقاد او ادامه ندادن به تشدید تنش ها در این وضعیت به نفع همه است.

او ارزیابی کرد که ایران احتمالا می‌خواهد برای حفظ آزادی دریانوردی در خلیج فارس محتاطانه عمل کند چون آنها بیش از یک میلیون بشکه نفت را در هر روز صادر می‌کنند و احتمالا نمی‌خواهند در این روند خللی ایجاد شود.

خبر مرتبط
وزیر کابینه جنگ اسرائیل: در برابر حماس و حزب الله شکست خوردیم، در برابر ایران هم شکست می‌خوریم

اقتصادنیوز : یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی در اظهاراتی ناامیدانه گفت: در برابر حماس و حزب الله شکست خوردیم، در برابر ایران هم شکست می‌خوریم.

مدیر اسبق سیا مدعی شد: «بزرگترین مساله در اینجا همین است. من فکر نمی‌کنم ایران بخواهد در این وضعیت اختلال ایجاد کند چون آنها خودشان هر روز ۱.۶ یا ۱.۷ میلیون بشکه نفت را در هر روز صادر می‌کنند. بنا بر این این را در نظر داشته باشید. قیمت نفت خام برنت هم‌اکنون بالای ۹۰ دلار در هر بشکه است و اگر چیزی در روند آزادی دریانوردی اختلال ایجاد کند این قیمت واقعا افزایش پیدا خواهد کرد.»

مدیر اسبق سیا همچنین ادعا کرد رژیم صهیونیستی می‌تواند در پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران گزینه‌های مختلفی را شامل حملات نامتقارن، حملات در فضای سایبری، حملات مخفیانه و چیزهای دیگر را در نظر بگیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی