ابراز نگرانی این کشور از تشدید تنش بین ایران و اسرائیل

کدخبر: ۶۴۰۷۷۸
اقتصادنیوز : وزارت امور خارجه قرقیزستان روز دوشنبه با ابراز نگرانی از تشدید درگیری بین ایران و اسرائیل از طرفین خواست از اقدامات نظامی بیشتر که می‌تواند به بی‌ثباتی در سراسر خاورمیانه منجر شود، خودداری کنند.
 ابراز نگرانی این کشور از تشدید تنش بین ایران و اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه قرقیزستان با انتشار بیانیه ای در مورد پاسخ موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: بشکک بار دیگر از طرفین می‌خواهد که مناقشه را به طور مسالمت‌آمیز مطابق با اصول و هنجارهای شناخته شده حقوق بین الملل و در درجه اول منشور سازمان ملل حل و فصل کنند.

خبر مرتبط
واکنش صدراعظم آلمان به پاسخ نظامی ایران

اقتصادنیوز : صدراعظم آلمان در واکنش به پاسخ ایران به اقدامات متجاوزانه اسرائیل طی عملیات «وعده صادق» این حمله را محکوم کرده و خواستار جلوگیری از گسترش تنش‌ها شد.


به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با انتشار اطلاعیه‌ای، از انجام عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل با هدف تنبیه تل‌آویو برای حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه خبر داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید