نگرانی روسیه از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه

کدخبر: ۶۴۰۷۹۲
اقتصادنیوز: سخنگوی دولت روسیه گفت که کشورش به شدت نگران تشدید تنش‌ها در منطقه خاورمیانه است و از همه طرف‌های درگیر می خواهد خویشتنداری کنند.
نگرانی روسیه از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، خبرگزاری تاس نوشت: دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که روسیه عمیقا نگران اوضاع در خاورمیانه است.

تاس نوشت: پسکوف که به سوالی درباره اظهارنظر درباره اوضاع خاورمیانه بعد از عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی پاسخ می داد، اظهار داشت: ما بشدت نگران تشدید تنش ها در منطقه هستیم و از همه طرف ها در منطقه می خواهیم خویشتنداری کنند.

خبر مرتبط
حمایت نماینده روسیه از پاسخ ایران در نشست اضطراری سازمان ملل

اقتصادنیوز: نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر اسرائیل تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

وی افزود: تشدید تنش ها به نفع هیچ کس نیست و ما طرفدار حل همه اختلافات تنها با روش های سیاسی و دیپلماتیک هستیم.

خبرگزاری رویترز نیز با انتشار اظهارات سخنگوی کرملین درباره ضرورت خویشتنداری طرف ها برای جلوگیری از تشدید تنش ها، به مکالمه تلفنی روز یکشنبه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه کشورمان اشاره کرد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: روز یکشنبه به ابتکار طرف ایرانی، گفت و گوی تلفنی بین وزیران امور خارجه روسیه و ایران صورت گرفت که مباحث این تماس بر وضعیت خاورمیانه متمرکز بود.

خبر مرتبط
رایزنی وزرای خارجه ایران و روسیه درباره حمله به سفارت ایران

اقتصادنیوز: وزرای خارجه ایران و روسیه در تماس تلفنی درباره موضوعات مربوط به روابط دوجانبه، چندجانبه و همچنین اوضاع منطقه، به خصوص آخرین تحولات فلسطین رایزنی و گفتگو کردند.

پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص نوشت: امیر عبداللهیان در این تماس تلفنی به لاوروف همتای روس درباره پاسخ تهران به حمله هوایی اسرائیل در اول آوریل علیه کنسولگری سفارت ایران در دمشق که منجر به کشته شدن فرماندهان ایرانی شد، اطلاع رسانی کرد.

وزیران امور خارجه ایران و روسیه یک روز قبل (شنبه ۲۵ فروردین) نیز به صورت تلفنی گفت و گو کرده بودند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

خبر مرتبط
گفت‌وگوی لاوروف و امیرعبداللهیان در پی حمله موشکی ایران به اسرائیل

اقتصادنیوز: وزرای امور خارجه ایران و روسیه درباره عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل گفت‌وگو کردند.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز صبح یکشنبه با بیان اینکه قصدی بر ادامه عملیات علیه اسرائیل نداریم و عملیات از نظر ما خاتمه یافته است، گفت: عملیات در حد تنبیه بود اما پاسخ ایران به هر اقدامی بسیار بزرگ‌تر خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی