بیانیه لبنان در مورد تحولات اخیر در منطقه/ تنش‌ها و تهدیدات جنگی پایان یابد

کدخبر: ۶۴۰۸۴۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه لبنان امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای از حوادث و تحولات اخیر غرب آسیا ابراز نگرانی کرد.
بیانیه لبنان در مورد تحولات اخیر در منطقه/ تنش‌ها و تهدیدات جنگی پایان یابد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با نگرانی شدید حوادث و تحولات اخیر غرب آسیا را دنبال می‌کند.

در این بیانیه با اشاره به اینکه کل منطقه در لبه پرتگاه قرار گرفته، آمده است که همزمان با آن، جنگ علیه غزه برای هفتمین ماه متوالی ادامه دارد. قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل در خصوص توقف جنگ علیه غزه نیز اجرا نشده و بازگشت به مسیر سیاسی مبنی بر راه‌حل دو دولتی و قطعنامه‌های سازمان ملل مرتبط با آن نیز دشوار شده است.

خبر مرتبط
انفجار مین در مرز لبنان/ تلفات سنگین ارتش اسرائیل

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد:چهار نظامی رژیم صهیونیستی بر اثر انفجار مین در مرز لبنان با سرزمین های اشغالی فلسطین به شدت مجروح شدند.

وزارت خارجه لبنان همچنین خواستار توقف تنش‌ها، تهدیدات جنگی و اقدامات نظامی انتقامجویانه در تمامی اشکال آن شد. همچنین بر ضرورت احترام به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تأکید کرد و آن را تنها عامل بازدارنده و مانع از عواقب انفجار کل خاورمیانه که تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای است، برشمرد.

خبر مرتبط
بیانیه حزب‌الله لبنان در واکنش به حمله موشکی ایران به اسرائیل

اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان حمله موشکی ایران به اسرائیل را «منحصر به فرد» و «بی‌سابقه‌» خواند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

خبر مرتبط
حزب‌الله لبنان از شهادت یکی دیگر از رزمندگانش خبر داد

اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان از شهادت یکی دیگر از رزمندگان این جنبش در مقابله با اسرائیل خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی