گورهای دسته‌جمعی شاهدی بر نسل‌کشی است/ اسرائیل نباید مصون بماند

کدخبر: ۶۴۰۹۴۹
بیان اینکه رژیم صهیونیستی با گورهای دسته جمعی به دنبال فرار از پاسخگویی بین المللی است، افزود: جامعه جهانی نباید رژیم اشغالگر را از مجازات مصون نگه دارد.
گورهای دسته‌جمعی شاهدی بر نسل‌کشی است/ اسرائیل نباید مصون بماند

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه، گفت: کشف گور دسته‌ جمعی در بیمارستان الشفا شاهدی بر جنگ نسل کشی است. وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با گورهای دسته جمعی به دنبال فرار از پاسخگویی بین المللی است، افزود: جامعه جهانی نباید رژیم اشغالگر را از مجازات مصون نگه دارد.

این اظهارات پس از آن بیان شده است که پیکرهای ۹ فلسطینی که توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی در محوطه بیمارستان الشفا به شهادت رسیده بودند، روز دوشنبه از زیر آوار خارج شده است.

«اسماعیل الثوابته» مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه در این باره اعلام کرد که رژیم اشغالگر، ۴۰۰ فلسطینی را در مجتمع بیمارستانی الشفا به شهادت رساند که امروز توانستیم پیکرهای چند تن از آنان را از زیر آوار خارج کنیم.

الثوابته افزود: در میان پیکرهای کشف شده، پیکر شماری از بیماران بستری شده در بیمارستان الشفا به چشم می‌خورد که از زیر آوار در محوطه این بیمارستان خارج شده است.

مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه تاکید کرد: همراه برخی از پیکرها، لوازم پزشکی مورد استفاده بیماران نیز کشف شده است.

رسانه‌های فلسطینی سه‌شنبه گذشته گزارش دادند که تیم‌های پزشکی پس از پایان جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفا در شهر غزه، ۳۸۱ جسد در اطراف این بیمارستان کشف کردند.

این رسانه‌ها همچنین اعلام کردند که تیم‌های امدادی ۳۰ جسد تجزیه شده را نیز در مناطق مختلف خان‌ یونس در جنوب نوار غزه کشف کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه (۱۳ فروردین) از داخل بیمارستان الشفا و مناطق اطراف آن عقب نشینی کرد.

نظامیان این رژیم طی ۲ هفته اشغال این بیمارستان، ویرانی بسیار گسترده و فاجعه انسانی هولناکی برجای گذاشتند. آنها همچنین بخش گسترده‌ای از ساختمان‌های بیمارستان و منازل اطراف آن را به آتش کشیدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی