ابراز نگرانی روسیه از ائتلاف آمریکا و انگلیس علیه یمن

کدخبر: ۶۴۰۹۵۲
اقتصادنیوز: معاون نماینده روسیه در شورای امنیت گفت: حملات آمریکا و انگلیس علیه خاک یمن به حل و فصل داخلی یمن آسیب می‌زند.
ابراز نگرانی روسیه از ائتلاف آمریکا و انگلیس علیه یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیمیتری پولیانسکی»، معاون نماینده روسیه در شورای امنیت گفت: شاهد نقش مخرب ائتلافی هستیم که به رهبری آمریکا و انگلیس ایجاد شده و حملات هفتگی به خاک یمن را ادامه می‌دهد.

وی افزود: مجددا تاکید می‌کنیم که حملات موشکی و بمباران ائتلاف غربی به رهبری آمریکا علیه خاک یمن دارای حاکمیت مستقل و همچنین تلاش برای توجیه تجاوز با قطعنامه ۲۷۲۲ شورای امنیت و یا با اشاره به «حق دفاع از خود» بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد قطع به یقین غیرقابل قبول است.

خبر مرتبط
گفت‌وگوی مقامات روسیه و اسرائیل درباره اوضاع خاورمیانه

اقتصادنیوز: سرویس مطبوعاتی شورای امنیت روسیه از تماس تلفنی دبیر شورای امنیت ملی روسیه و رئیس شورای امنیت رژیم صهیونیستی خبر داد.

براساس گزارش شبکه روسیا الیوم، پولیانسکی با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی به حل و فصل داخلی یمن آسیب می‌زند و تلاش‌های میانجیگران بین‌المللی و منطقه‌ای را تضعیف می‌کند، خاطرنشان کرد: به دلیل چنین اقداماتی، رویکردها برای دستیابی به صلح داخلی و حل و فصل اختلافات موقتا متوقف شده است.

خبر مرتبط
سیاست دوگانه فرانسه در قبال روسیه و اسرائیل

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه در تضاد با موضع‌گیری خود در برابر روسیه، با این مدعا که اسرائیل به یک تجاوز پاسخ داده است، حضور نمایندگان این رژیم را در رویداد ورزشی المپیک بدون مانع عنوان کرد.

پس از تشدید درگیری‌ها در نوار غزه، ارتش یمن اعلام کرد که حملاتی را به خاک اراضی اشغالی انجام خواهد داد و به کشتی‌های مرتبط با اشغالگران اجازه عبور از آب‌های دریای سرخ و باب المندب را تا توقف عملیات متجاوزان در نوار غزه نخواهد داد.

از اواسط نوامبر سال گذشته، ارتش یمن ده‌ها کشتی متجاوزان صهیونیست و کشورهای غربی را در دریای سرخ و خلیج عدن هدف قرار داده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی