درخواست جدید نخست‌وزیر انگلیس از تل‌آویو

کدخبر: ۶۴۱۰۰۴
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر انگلیس با ادعای این که ایران با پاسخ مشروع خود به اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به دنبال گسترش تنش‌ها در خاورمیانه بود، از تل‌آویو خواست در قبال حمله ایران خویشتن‌داری کند.
درخواست جدید نخست‌وزیر انگلیس از تل‌آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس در میان تلاش‌های جهانی برای جلوگیری از گسترش تنش‌ها در منطقه در پی حمله تلافی‌جویانه ایران به نقاطی در اراضی اشغالی، خواستار خویشتن‌داری رژیم صهیونیستی در مقابل ایران شد.

ایران شامگاه شنبه، در پاسخ به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، طی عملیات «وعده صادق» بیش از ۳۰۰ پهپاد و موشک را به سمت اهدافی در اراضی اشغالی شلیک کرد.

روزنامه گاردین گزارش داد که سوناک در اولین حضور خود در مجلس عوام از زمان حمله ایران به نمایندگان انگلیسی گفت که در حال همکاری با متحدان این کشور برای جلوگیری از هرگونه گسترش تنش‌ها است.

خبر مرتبط
آمریکا به تکاپو افتاد/ رایزنی آستین با وزیر دفاع قطر و وزیر جنگ اسرائیل

اقتصادنیوز: در پی تحولات منطقه وزیر دفاع آمریکا رایزنی‌های جداگانه‌ای با وزیر دفاع قطر و همچنین وزیر جنگ رژیم صهیونیستی داشت.

اظهارات سوناک در پی درخواست‌های مشابهی از سوی «جو بایدن» رییس‌جمهور آمریکا و «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه و برگزاری جلسه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی برای بحث درباره گزینه‌های حمله متقابل مطرح می‌شود. جلسه کابینه جنگ بدون رسیدن به تصمیمی مشخص پایان یافت.

سوناک گفت که در تماس با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، مستقیما، خواستار حفظ خونسردی خواهد شد ، اگرچه، به گفته منابع مطلع، احتمال ندارد که چنین درخواستی روز دوشنبه انجام شود.

نخست‌وزیر انگلیس به نمایندگان مجلس عوام گفت: به زودی با نخست‌وزیر نتانیاهو گفت‌وگو خواهم کرد تا هم‌بستگی‌مان با اسراییل در مواجهه با این حمله را اعلام کنم و درباره چگونگی جلوگیری از گسترش بیشتر تنش‌ها گفت‌وگو کنیم. تمامی طرفین باید خویشتن‌داری کنند. ما با همکاری با متحدانمان برای ترغیب به حفظ آرامش و تنش‌زدایی ادامه خواهیم داد.

خبر مرتبط
عملیات موشکی ایران به اسرائیل قدرت پوشالی رژیم صهیونیستی را در هم شکست

اقتصادنیوز: عضو هیات رئیسه مجلس گفت: پس از عملیات موشکی موفقیت‌آمیز در سرزمین‌های اشغالی، در عرصه دیپلماسی نیز ایران مانع تصویب قطعنامه در شورای امنیت شد که این توفیقات ناشی از اتحاد و هماهنگی میدان و دیپلماسی در کشور است.

سوناک با خودداری از انتقاد از اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که پاسخ تلافی‌جویانه مشروع ایران را به همراه داشت، مدعی شد: شامگاه شنبه، ایران به دنبال این بود که خاورمیانه را به بحرانی جدید بکشاند.

او گفت: گستره این حمله و این که مستقیما اسراییل را هدف قرار داده بود، به کلی بی‌سابقه است.

هواپیماهای جنگنده انگلیس به رژیم صهیونیستی در دفاع در برابر پهپادها و موشک‌های ایران کمک کرده و چند پهپاد را سرنگون کردند که تعداد آن مشخص نیست. سوناک جزئیات کاملی درباره مشارکت ارتش انگلیس اعلام نکرد اما گفت که هواپیماهای ارتش این کشور «جاسوسی اطلاعات و پشتیبانی اکتشافی مهمی برای شرکای خود» ارائه کرد.

سوناک همچنین گفت که با شرکای گروه هفت(آمریکا، کانادا، ژاپن، ایتالیا، انگلیس، فرانسه آلمان) برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران همکاری می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی