واکنش وزیر سابق پاکستان به پاسخ نظامی ایران

کدخبر: ۶۴۱۰۱۷
اقتصادنیوز : سید منیر حسین گیلانی از وزرای اسبق کشور پاکستان، حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اسرائیل را دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی توصیف کرد.
واکنش وزیر سابق پاکستان به پاسخ نظامی ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، ایران اخیرا در پاسخ به تجاوز جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مقر کنسولگری خود در دمشق طی عملیاتی تنبیهی با تعداد زیادی پهپاد و موشک به سرزمین‌های تحت اشغال اسراییل حمله کرد. در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران یک عملیات ترکیبی موشکی و پهپادی را علیه اهدافی مشخص در داخل اراضی اشغالی ترتیب داد.

خبر مرتبط
وزیرصهیونیستی مدعی شد؛ اسرائیل از شدت حملات در غزه می کاهد

اقتصادنیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که حماس در مقابل آزادسازی ۲۰ اسیر صهیونیست، آتش‌بسی شش هفته‌ای را خواستار است.

همزمان با این واکنش، حزب الله لبنان، نیروهای مقاومت عراق و یمن نیز مناطقی از اراضی اشغالی را زیر باران موشکی خود قرار دادند. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که در پی واکنش ترکیبی ایران علیه پایگاه‌های نظامی در اراضی اشغالی خسارت‌های فراوانی به صهیونیست‌ها وارد شده است.

سید منیر حسین گیلانی، وزیر سابق آموزش فدرال پاکستان و رئیس حزب دموکراتیک اسلامی این کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر به تحلیل و واکاوی حمله موشکی و پهپادی ایران به اراضی اشغالی پرداخت.

تحلیل شما از حمله پهپادی و موشکی ایران به رژیم صهیونیستی که در پاسخ به تجاوز این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت، چیست؟

حماس، اسراییل را رسوا کرده بود و تل آویو با دست و پا زدن به دنبال آن بود تا آبروی از دست رفته خود را برگرداند. از سوی دیگر اسراییل به حمایت بین المللی نیاز داشت و در این سرگردانی، رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه حمله کرد و پس از این حمله انتظار می‌رفت که از طرف جمهوری اسلامی ایران پاسخ تند به اسراییل داده شود و این اتفاق هم رخ داد.

پاسخ ایران دقیق و طبق قانون بود چون سفارت و کنسولگری ایران در سوریه متعلق به ایران و خاک ایران محسوب می شود. عملیات «وعده صادق» دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی بود. ایران با اقتدار خود هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی و آمریکا را درهم شکست اما از سوی دیگر باید خودمان را برای حوادث آینده نیز آماده کنیم.

حمله موشکی و پهپادی ایران تا چه میزان موفقیت آمیز بود و چه هزینه‌ها و یا خسارت‌هایی را بر اسراییل به بار آورد؟

عملیات تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی اهداف خود را محقق ساخت. همین که ایرانی‌ها هیبت و قدرت پوشالی اسراییل را شکستند و به داخل اراضی اشغالی حمله کردند یک دستاورد بزرگ است.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی