ایتالیا خطاب به اسرائیل: اکنون برقراری آتش‌بس در غزه ضروری است

کدخبر: ۶۴۱۳۷۲
اقتصادنیوز: وزیر خارجه ایتالیا با تاکید بر اینکه تل‌آویو باید از افزایش تنش‌ها در منطقه خودداری کند، گفت: اکنون برقراری آتش‌بس در غزه ضروری است.
ایتالیا خطاب به اسرائیل: اکنون برقراری آتش‌بس در غزه ضروری است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آنتونیو تاجانی» وزیر خارجه ایتالیا با تاکید بر اینکه تل‌آویو باید از افزایش تنش‌ها در منطقه خودداری کند، گفت: اکنون برقراری آتش‌بس در غزه ضروری است.

آناتولی گزارش داد، وزیر خارجه ایتالیا چهارشنبه شب از تل‌آویو خواست در پی عملیات نظامی تنبیهی «وعده صادق» ایران که در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق سوریه انجام شد، از خود خویشتنداری نشان دهد و از افزایش تنش‌ها در منطقه خودداری کند.

تاجانی با بیان اینکه اکنون برقراری آتش‌بس در غزه ضروری است، گفت: (رژیم) اسرائیل باید عملیات نظامی خود را که به طور گسترده مردم فلسطین را درگیر کرده است، متوقف کند.

ایران با بهره‌گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز یکم آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم و مسئولیت پذیر کردن متجاوز، مجموعه‌ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین‌های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد متعهد است اما در بکار گیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی