معترضان به فروش سلاح به اسرائیل مقابل پارلمان بریتانیا تظاهرات کردند

کدخبر: ۶۴۱۴۷۰
اقتصادنیوز: صدها تن مقابل پارلمان بریتانیا علیه فروش تسلیحات به اسرائیل و با درخواست آتش‌بس در غزه تظاهرات کردند.
معترضان به فروش سلاح به اسرائیل مقابل پارلمان بریتانیا تظاهرات کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بل ریبیرو-آدی، یکی از اعضای اصلی اپوزیسیون حزب کارگر و وزیر سابق در سایه مهاجرت، در سخنرانی خود گفت که زیرساخت‌های بهداشتی و خطوط آب در غزه به عمد توسط اسرائیل ویران شد، کمک ها قطع شد و میلیون ها نفر در شرایط دشوار زندگی می‌کنند.

خبر مرتبط
رایزنی وزرای خارجه ترکیه و قطر درباره پایان جنگ غزه

اقتصادنیوز: وزرای خارجه قطر و ترکیه امروز (چهارشنبه) با انجام دیداری در دوحه بر ضرورت پایان جنگ غزه تاکید کردند.

وی با اشاره به اینکه اعتراضات برای غزه باید ادامه یابد، گفت: هیچکس نمی‌تواند بگوید که جنگ در غزه دفاع از خود است. دولت ما به دور از محکوم کردن اسرائیل، به مسلح کردن آنها ادامه می دهد. آنها کشور ما را در نسل کشی و جنایات جنگی شریک می کنند. دولت باید از فروش اسلحه به اسرائیل و چرخش دست بردارد. ما را به عنوان همدستان قتل عام تبدیل کرده‌اید.

خبر مرتبط
شهادت برادرزاده اسماعیل هنیه در غزه

اقتصادنیوز : برادرزاده رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در حمله رژیم صهیونیستی در غزه به شهادت رسید.

داون باتلر، یکی دیگر از نمایندگان حزب کارگر، گفت که به عنوان سیاستمدار، مسئولیت دارند برای صلح و عدالت در پارلمان تلاش کنند. او گفت: شما در یک راهپیمایی برای صلح هستید، نه یک راهپیمایی برای نفرت. همه اینجا خواهان آتش بس هستند. آنها می خواهند مرگ و میر متوقف شود. آنها می خواهند کمک ها وارد غزه شود.

خبر مرتبط
دیدار سران بحرین و اردن / تاکید بر ثبات منطقه و آتش‌بس در غزه

اقتصادنیوز: «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین با «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن در بندر عقبه در جنوب این کشور دیدار کرد.

هیز و جان مک دانل، نماینده مجلس هارلینگتون در سخنرانی خود به خشونت‌های ناشی از شهرک نشینان غیرقانونی صهیونیست در کرانه باختری اشاره کردند. مک دانل با اشاره به اینکه سربازان اسرائیلی در این رویدادها مداخله نکردند، گفت: وقتی از پارلمان پرسیدیم که دولت انگلیس علیه این شهرک نشینان چه کرده است، آنها گفتند که تحریم ها را اعمال کرده‌اند. در کل این روند، تحریم‌ها تنها بر دو نفر از بین دهها هزار شهرک‌نشین اعمال شده است. آنچه در کرانه باختری رخ داد جنایت جنگی است، درست مانند آنچه در غزه رخ داد. ما باید در همبستگی با کرانه باختری بایستیم. من می‌خواهم آنقدر زنده بمانم تا ببینم بنیامین نتانیاهو و کابینه اسرائیل برای جنایت جنگی در لاهه محاکمه می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی