آمریکا برای کمک نظامی به این کشور بودجه اختصاص داد

کدخبر: ۶۴۱۵۸۲
اقتصادنیوز: سفارت آمریکا در بوئنوس آیرس اعلام کرد که ایالات متحده ۴۰ میلیون دلار برای حمایت از نوسازی دفاعی آرژانتین که اعلام کرده است به شریک جهانی ناتو تبدیل شده است، اختصاص خواهد داد.
آمریکا برای کمک نظامی به این کشور  بودجه اختصاص داد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه، لوئیس آلفونسو پتری، وزیر دفاع آرژانتین گفت که بوئنوس آیرس می‌خواهد شریک جهانی ناتو شود و قبلاً درخواست مربوطه را ارائه کرده است. میرچا جوآنا، معاون دبیرکل ناتو از این درخواست استقبال کرد و گفت که همکاری‌های سیاسی و عملی نزدیک‌تر می‌تواند به نفع هر دو طرف باشد.

سفارت آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده مفتخر است که اعلام کند ۴۰ میلیون دلار به عنوان تأمین مالی نظامی خارجی (FMF) برای حمایت از نوسازی دفاعی آرژانتین ارائه می‌کند.

این هیات دیپلماتیک خاطرنشان کرد که چنین حمایتی فقط برای شرکای مهم ایالات متحده ارائه می‌شود. آرژانتین به لطف کمک‌های نظامی ایالات متحده قادر به خرید محصولات دفاعی، خدمات آموزشی و بهبود تعامل خواهد بود.

در این بیانیه آمده است که این بودجه همچنین به خرید هواپیماهای جنگنده F-۱۶ توسط آرژانتین کمک خواهد کرد.

در نوامبر ۲۰۲۳، خاویر میلی، رئیس جمهور آرژانتین در مخالفت با همکاری با چین، برزیل و روسیه در گروه بریکس اعلام کرد مایل است سیاست خارجی معطوف به رژیم صهیونیستی و آمریکا داشته باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی