مذاکرات کره شمالی و بلاروس/ آغاز فصل جدید روابط مینسک و پیونگ یانگ؟

کدخبر: ۶۴۱۵۹۰
اقتصادنیوز : هیاتی از مقام‌های ارشد بلاروسی به کره شمالی سفر کرده و با مقام‌های این کشور با هدف تعمیق همکاری‌های دو جانبه مذاکره کردند.
مذاکرات کره شمالی و بلاروس/ آغاز فصل جدید روابط مینسک و پیونگ یانگ؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری دولتی کره شمالی (کی.سی.ان.ای) امروز جمعه گزارش کرد «اِوگنی شستاکوف»، معاون وزیر امور خارجه بلاروس و «ایم چون ایل»، همتای او در دولت کره شمالی طی دیدار با یکدیگر در روز پنجشنبه به بحث در مورد همکاری دوجانبه در حوزه‌های اقتصاد، فرهنگ و همچنین حمایت دوجانبه در صحنه جهانی پرداختند.

خبر مرتبط
فصل جدید روابط میان کره شمالی و چین

اقتصادنیوز: رهبر کره‌شمالی و قانونگذار ارشد چین امروز (یکشنبه) از «فصل جدید» روابط پکن و پیونگ‌یانگ، در یکی از بلندپایه‌ترین دیدارهای میان این متحدان در سال‌های اخیر استقبال کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز این جدیدترین مورد از تعاملات دیپلماتیک کره شمالی است که بعد از رفع محدودیت‌های مربوط به همه گیری کووید-۱۹ توسط حکومت این کشور از سر گرفته شدند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد شستاکوف روز سه‌شنبه وارد پیونگ یانگ شده است اما توضیح بیشتری ارائه نکرد.

«کیم سون گیونگ»، معاون سازمان‌های بین‌المللی وزیر امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری دولتی پیونگ یانگ انتشار یافت از «لیندا توماس گرینفیلد»، سفیر آمریکا در سازمان ملل به سبب سفر اخیر وی به کره جنوبی و ژاپن انتقاد کرده و تحریم‌های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ را «غیرقانونی» دانست.

روسیه چند روز پیش با تمدید سالانه هیات چندملیتی کارشناسان سازمان ملل برای نظارت بر اجرای تحریم‌های کره شمالی مخالفت کرد.

مقام‌های کره شمالی از ماه گذشته میلادی تاکنون به چند کشور شامل چین و ویتنام سفر داشته‌اند و متقابلا هیات‌هایی از جانب روسیه و چین نیز به پیونگ یانگ سفر کردند.

نشست معاونان وزرای امور خارجه کره شمالی و بلاروس چند ماه بعد از آن برگزار می‌شود که «سرگئی آلینیک»، وزیر امور خارجه بلاروس با «کیم سون گونگ»، معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در حاشیه نشست جنبش عمد تعهد در ماه ژانویه در اوگاندا دیدار کرد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی