رسانه عبری افشا کرد / آغاز احداث شهرک‌ها در نوار غزه

کدخبر: ۶۴۱۸۸۷
اقتصادنیوز: رسانه عبری زبان مدعی شد اسرائیل عملا کار احداث چند شهرک صهیونیست نشین را در عمق نوار غزه آغاز کرده است.
رسانه عبری افشا کرد / آغاز احداث شهرک‌ها در نوار غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه هاآرتص در گزارشی امروز فاش کرد، نهادهای ذیربط اسرائیل در حال ساخت و احداث چند شهرک در عمق نوار غزه و دقیقا در مسیر جاده راهبردی است که بین شمال و جنوب نوار غزه وجود دارد، می‌باشد.

این رسانه تاکید کرد، با توجه به تصاویر ماهواره‌ای و نیز عکس‌های خبرنگاران شاهد آن هستیم که کار احداث و توسعه حداقل در دو نقطه از جاده‌ای که ارتش اسرائیل برای جدا کردن شمال و جنوب نوار غزه در تصرف خود دارد، در حال انجام است.

خبر مرتبط
تجهیزات جاسوسی اسرائیل ویران شد / بیانیه مهم حزب الله لبنان

اقتصادنیوز: رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در یکی از شهرک های شمال فلسطین اشغالی هدف قرار دادند.

گفتنی است رژیم صهیونیستی نام این جاده را گذرگاه نتساریم نهاده است و دلیل این نامگذاری هم شهرک قدیمی است که در سال 1977 در نوار غزه احداث و در سال 2005 بعد از خروج صهیونیست‌ها از نوار غزه تخریب و از بین رفت و اکنون به نام خیابان صلاح الدین شهرت یافته است.

هاآرتص تاکید کرد، اسرائیل به دنبال ساخت کانون‌های شهرک نشینی در این جاده است تا بتواند از این طریق حرکت فلسطینیان بین شمال و جنوب نوار غزه را در کنترل خود گرفته و در صورت نیاز برای تهاجم به بخش‌های مختلف نوار غزه دسترسی داشته باشد.

قرار است یکی از شهرک‌ها در تقاطع نتساریم، خیابان صلاح الدین و دیگری در حد فاصل این جاده با جاده ساحلی احداث شود.

این رسانه عبری زبان تاکید کرد، عملیات عمرانی برای ساخت این شهرک‌ها به سرعت آغاز شده است به نحوی که می‌توان تغییرات به وجود آمده در این مناطق را از طریق ماهواره هم ملاحظه کرد.

تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده از این منسقه نشان می‌دهند که واحدهای مسکونی پیش ساخته‌ای به این مکان منتقل شده و زیر ساخت‌های همچون ژنراتورهای تولید برق، دستشویی و حمام نیز در آنجا مستقر شده‌اند، شماری از شهرک نشینان نیز برای این منظور آماده شده و قرار است با حمایت ارتش اسرائیل به همراه اثاثیه خود به این مناطق منتقل شوند.

گفتنی است 29 ژانویه گذشته بود که گروه‌های راستگرای افراطی با حضور 12 نفر از وزرای کابینه نتانیاهو پنج عضو کنست در کنگره‌ای تحت عنوان شهرک نشینی و مهاجرت خواهان بازگشت به نوار غزه و اشغال مجدد آن شدند.

آنها در این راستا پیشنهاد احداث چند شهرک در نوار غزه را دادند و آن را یکی از راهکارهای از بین بردن گروه‌های فلسطینی توصیف کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی