تصمیم تازه کابینه نتانیاهو برای تأمین هزینه جنگ

کدخبر: ۶۴۱۸۹۰
اقتصادنیوز: کابینه نتانیاهو برای تأمین هزینه جنگ افزایش مالیات را در دستور کار خود قرار داد
تصمیم تازه کابینه نتانیاهو برای تأمین هزینه جنگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی شنبه شب گزارش دادند که وزارت دارایی این رژیم برای تأمین هزینه جنگ افزایش مالیات‌ را در دستور کار قرار داده است.

شبکه المیادین گزارش داد، شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی (کان) به نقل از یک مقام بلندپایه در وزارت داریی رژیم اسرائیل گفت: با ادامه جنگ چاره‌ای جز افزایش مالیات نداریم.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی ۲۸ فروردین ماه نیز نسبت به شرایط وخیم اقتصادی در سرزمین های تحت اشغالی این رژیم هشدار داد.

خبر مرتبط
نگرانی تل‌آویو از تعهد قدیمی روسیه در حفظ امنیت اسرائیل

اقتصادنیوز: به اعتقاد یک رسانه عبری زبان این نگرانی وجود دارد که روسیه از تعهد قدیمی خود به حفظ امنیت اسرائیل شانه خالی کرده باشد.

پس از عملیات طوفان الاقصی درآمد تجاری و گردشگری رژیم صهیونیستی بشدت کاهش یافته بنابر اعلام بانک مرکزی این رژیم، تل آویو در سال گذشته نزدیک به هفت میلیارد دلار از محل گردشگری درآمد داشته است که این میزان در جنگ علیه غزه ۸۰ درصد کاهش داشته است و از زمان حمله به کنسولگری ایران به صفر رسیده است.

بندر ایلات مهمترین مرکز واردات و صادرات رژیم صهیونیستی است که تحت تاثیر حملات انصارالله یمن به حالت نیمه تعطیل درآمده است با توجه به خودداری شرکت‌های بیمه از دادن خدمات به کشتی‌هایی که از تنگه باب المندب تردد می کنند و هزینه چند برابری دور زدن این تنگه، دولت اشغالگر صهیونیست تصمیم گرفته که این افزایش هزینه را فقط برای کشتی‌هایی که حامل مایحتاج اساسی هستند، متقبل شود.

از طرفی صادرات اقلام کشاورزی و گل تقریبا متوقف شده است و این محصولات در حال خراب شدن هستند، نکته حائز اهمیت این است که پس از حمله به کنسولگری ایران، هیچ کشتی کانتینری یخچال دار وارد بندر ایلات نشده است و عملا در این مدت صادرات دریایی اقلام کشاورزی رژیم صهیونیستی به صفر رسیده است.

از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیست یکشنبه این هفته و پس از حمله موشکی و پهپادی تنبیهی و مشروع ایران به سرزمین های اشغالی گزارش دادند که رهگیری ده‌ها موشک و پهپاد ایرانی توسط اسرائیل در شب گذشته حدود پنج میلیارد شیکل (۱.۳۵ میلیارد دلار) برای تل‌آویو هزینه داشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی