اسرائیل بیمارستان دوستی ترکیه‌ در غزه را به پادگان نظامی تبدیل کرد

کدخبر: ۶۴۱۸۹۲
اقتصادنیوز: تصاویر ماهواره‌ای نشانگر آن است که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی بیمارستان دوستی ترکیه‌ در غزه را به پادگان نظامی تبدیل کردند.
اسرائیل بیمارستان دوستی ترکیه‌ در غزه را به پادگان نظامی تبدیل کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه الجزیره قطر شنبه شب اعلام کرد که تصاویر ماهواره‌ای نشانگر آن است که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی بیمارستان دوستی ترکیه‌ در غزه را به پادگان نظامی تبدیل کردند.

الجزیره گزارش داد، تصاویر ماهواره‌ای که به آن دست یافته، همچنین نشان دهنده صف‌های خودروها و تجهیزات نظامی اشغالگران است که با نظم در اطراف بیمارستان دوستی ترکیه‌ در غزه مستقر هستند و سنگر تشکیل داده‌اند.

این گزارش همزمان با آن منتشر می شود که رژیم صهیونیستی در ادامه تخریب هدفمند نظام بهداشتی و درمانی نوار غزه، بزرگترین کارخانه داروسازی این باریکه در شهر دیرالبلح را بمباران کرد.

شهرداری دیرالبلح اعلام کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این اقدام، تخریب امکانات نوار غزه، غیر قابل سکونت کردن آن و همچنین تکمیل پازل تخریب هدفمند کلیه بخش های مورد نیاز برای بقای فلسطینی ها در سرزمینشان است.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز با اشاره به عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مراکز درمانی، گفت که بیمارستان‌های شمال نوار غزه به طور کامل تخریب شده‌اند و کودکان به طور عمدی و سازماندهی‌شده هدف قرار گرفته‌اند.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که رژیم اشغالگر، عملیات نظامی سازماندهی شده علیه نظام بهداشت و درمان نوار غزه انجام می‌دهد.

وی گفت که رژیم اشغالگر به دنبال کوچاندن اجباری فلسطینیان از شمال نوار غزه به جنوب آن است و عملیات هدف قرار دادن بیمارستان‌های نوار غزه نیز به صورت هدفمند انجام می‌شود.

القدره افزود: رژیم صهیونیستی به طور عمدی و سازماندهی‌شده کودکان غزه را ترور می‌کند و این رژیم تاکنون ۱۳ هزار و ۸۰۰ کودک را به صورت مستقیم هدف آتش قرار داده و به شهادت رساند و علاوه بر آن ۳۰ کودک نیز بر اثر سوء تغذیه جان باختند.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین نیز ظهر امروز شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۴ مورد جنایت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ شهروند فلسطینی را شهید و ۶۸ نفر دیگر را زخمی کرد.

بر اساس این گزارش، با احتساب این شهدا، شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۴ هزار و ۴۹ نفر و شمار زخمی ها نیز به ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی