دیدار و رایزنی سران کانادا و لهستان درباره اوکراین

کدخبر: ۶۴۱۹۵۷
اقتصادنیوز: نخست وزیر کانادا و رئیس جمهور لهستان در مورد راه‌های ارسال کمک‌های بیشتر به اوکراین با یکدیگر دیدار کردند.
دیدار و رایزنی سران کانادا و لهستان درباره اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و آندری دودا، رئیس‌جمهور لهستان، در دیداری شخصی و غیر رسمی درباره کمک‌های بیشتر به اوکراین گفتگو کردند. 

به گزارش ریانووستی، سران کشور‌ها در پایگاه نیرو‌های نظامی کانادایی اسکوییمالت Esquimalt با یکدیگر دیدار و بر حمایت بی دریغ خود از کی یف تاکید کردند.

ترودو و دودا ضمن گفتگو درباره راه‌های ادامه ارسال کمک به نیرو‌های مسلح اوکراین (AFU) بر تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری اوکراین تایید کردند.

خبر مرتبط
ملاقات رئیس‌جمهور لهستان با ترامپ در «برج ترامپ»

اقتصادنیوز: در تازه‌ترین دور از ملاقات رهبران خارجی با رئیس‌جمهور سابق آمریکا، آن هم در شرایطی که اروپا برای احتمال یک دور ریاست جمهوری دیگر او آماده می‌شود، رئیس‌جمهور لهستان در نیویورک با دونالد ترامپ دیدار کرد.

در این گفتگو، سیاستمداران همچنین تعهد خود را برای تقویت امنیت فراآتلانتیک ابراز و در مورد آمادگی برای نشست آتی ناتو در ماه جولای گفتگو کردند.

خبر مرتبط
شکایت قضایی لهستان از اسرائیل

اقتصادنیوز: مرکز مبارزه با نژادپرستی لهستان اعلام کرد که از سفیر اسرائیل در این کشور به دلیل اظهارات نژادپرستانه در قبال فلسطینیان شکایت قضایی کرده است.

پیش از این مشخص شده بود که اتاوا بیش از ۴۰ میلیون دلار کانادا (۲۹.۵ میلیون دلار آمریکا) را برای خرید تجهیزات نظامی برای اوکراین اختصاص خواهد داد. علاوه بر این، بیش از ۸۰۰ پهپاد ساخت کانادا به کی یف منتقل می‌شود که انتظار می‌رود اولین محموله در بهار وارد اوکراین شود. دستگاه‌های دید در شب بخش دیگری از کمک‌های کانادا به اوکراین است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه