هشدار معاون دبیرکل حزب‌الله به اسرائیل/ انتقاد نعیم قاسم از برخی کشورهای عربی

کدخبر: ۶۴۱۹۸۴
اقتصادنیوز: معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، قطعا پاسخ خواهیم داد، اما ما در لبنان خواهان یک جنگ بزرگ یا یک جنگ همه‌جانبه نیستیم، اما نمی‌پذیریم که اسرائیلی‌ها بیش از این به جنایاتشان ادامه دهند.
هشدار معاون دبیرکل حزب‌الله به اسرائیل/ انتقاد نعیم قاسم از برخی کشورهای عربی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه  NBC News گفت: ایران به‌دنبال گسترش دامنه تنش‌ها در منطقه نیست، اما اگر به آن تحمیل شود، آماده جنگ است.

نعیم قاسم افزود: با ارزیابی واکنش ایران به حمله اسرائیل به کنسولگری تهران در دمشق، می‌خواهیم هدف ایران از این پاسخ را مشخص کنیم؛ همه مقامات ایرانی گفتند که هدف ما رساندن موشک‌هایمان به اسرائیل است و این هدف محقق شد؛ چراکه بیش از ۱۲ موشک بالستیک به پایگاه «نواتیم» در «نقب» و پایگاه دیگر در «جبل الشیخ» رسیدند و اسرائیلی‌ها به چهار فروند از آنها اعتراف کردند.

وی افزود: هدف ایران دستیابی به چیزی استثنایی نبود، بلکه می‌خواست موشک‌هایش را به اراضی اشغالی برساند و این کار را کرد.

خبر مرتبط
نعیم قاسم: اسرائیل در باتلاقی که ایجاد کرده خواهد ماند

اقتصادنیوز : معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی آمریکا را عامل اصلی حملات به غزه و اسرائیل را ابزار این کشور دانست.

وی درباره تلاش برخی کشورهای عربی برای دفع حمله ایران نیز گفت: شایسته هیچ کشور عربی نبود که از اسرائیل در این زمینه حمایت کند و در این زمینه هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست. در هر صورت این ملت‌ها هستند که اتخاذ کنندگان این تصمیمات را مجازات خواهند کرد. از نظر ما، مشارکت یا عدم مشارکت آنها در حمایت از اسرائیل هیچ سودی ندارد و دیدیم که آمریکا، فرانسه، انگلیس و اسرائیل همگی برای مقابله با موشک‌ها و پهپادهای ایرانی متحد شدند و در نهایت موشک‌هایی که ایران می‌خواست به اراضی اشغالی برساند را رساند و من معتقدم که این پیامی برای همه آنها است.

خبر مرتبط
واکنش نعیم قاسم به عملیات نظامی قدس/ زمان نابودی اسرائیل نزدیک می‌شود

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: زمان زوال اسراییل نزدیک می‌شود، آیا صبح نزدیک نیست؟

نعیم قاسم ادامه داد: ایران به طور عملی و واضح اعلام کرد که به دنبال جنگ نیست و به حمله به ساختمان کنسولگری در دمشق پاسخ داده و دیگر درصدد ادامه تنش نیست. من معتقدم که ایران در آنچه می‌گوید صادق است، اما اگر اسرائیل دوباره به ایران حمله کند، چه مستقیم و چه علیه منافع ایران در منطقه، تهران حق دارد پاسخ دهد، در واقع ایران می‌گوید که با قاطعیت پاسخ می‌دهد و اطلاعات ما حاکی از آن است که اگر اسرائیل اقدامی کند، ایران آماده پاسخگویی قدرتمند است.

وی افزود: ایران به کسی برای دفاع از خود یا دفع ظلمی که در حقش شده است نیاز ندارد. به دنیا اعلام کرده بود که به حمله به کنسولگری خود پاسخ خواهد داد و بنابراین اگر حمله دیگری اتفاق بیفتد، ایران پاسخ خواهد داد.

نعیم قاسم درباره مشارکت حزب‌الله در پاسخ به رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد: اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، قطعا پاسخ خواهیم داد، اما ما در لبنان خواهان یک جنگ بزرگ یا یک جنگ همه‌جانبه نیستیم، اما نمی‌پذیریم که اسرائیلی‌ها بیش از این به جنایاتشان ادامه دهند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین خاطرنشان کرد: هر چه اوضاع بدتر شود با قدرت بیشتری وارد جنگ می‌شویم، ما روشی را برای پرتاب موشک‌های «برکان» و پهپادهای مسلح که به سایت‌های حیاتی اسرائیل می‌رسند، در پیش گرفته‌ایم و موشک‌های «الماس» را آزمایش کرده‌ایم که قادر به هدف قرار دادن خطوط پشتی دشمن هستند.

وی اضافه کرد: تصمیم ما این است که جنگی همه جانبه به راه نیندازیم و فقط از غزه حمایت کنیم و این حمایت با آواره کردن بیش از ۱۰۰ هزار اسرائیلی از شهرک‌ها و وارد کردن خسارات مادی فراوان به آنها بود.

نعیم قاسم همچنین گفت که واشنگتن در جنگ غزه دست دارد و ریاکاری «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با صحبت درباره موضوع بشردوستانه مثمر ثمر نخواهد بود.

وی تاکید کرد که اختلاف بایدن و نتانیاهو بر سر ابزار کشتار فلسطینی‌ها است نه اصل کشتار.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی