ناتوانی اسرائیل در تامین هزینه های جنگ/ طرح جدید کابینه رژیم صهیونیستی

کدخبر: ۶۴۱۹۸۷
اقتصادنیوز: یک منبع صهیونیستی از برنامه وزارت دارایی رژیم صهیونیستی برای افزایش مالیات‌ها در اراضی اشغالی با هدف پوشش دادن هزینه‌های جنگ علیه نوار غزه خبر داد.
ناتوانی اسرائیل در تامین هزینه های جنگ/ طرح جدید کابینه رژیم صهیونیستی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  شبکه صهیونیستی کان به نقل از یک منبع برجسته در وزارت دارایی رژیم صهیونیستی گزارش داد که اگر جنگ در نوار غزه ادامه پیدا کند کابینه این رژیم چاره‌ای جز افزایش مالیات‌ها نخواهد داشت.

این منبع اضافه کرد که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک برای پوشش دادن هزینه‌های جنگ علیه نوار غزه مالیات‌ها را افزایش می‌دهد.

شبکه صهیونیستی کان همچنین به تشدید موج لغو پروازها به اراضی اشغالی اشاره کرد و گزارش داد: شرکت‌های هواپیمایی از توقف پروازهای خود خبر داده اند و بخشی از آنها اعلام کرده اند که طی ماه‌های آتی به فرودگاه بن گوریون بازنخواهند گشت.

خبر مرتبط
بی توجهی نتانیاهو به درخواست 2 عضو کابینه جنگ اسرائیل

اقتصادنیوز: یک کانال عبری زبان فاش کرد ۲ عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بارها درخواست برگزاری جلسه این کابینه برای بررسی پرونده تبادل اسرا با حماس را دادند، اما دفتر نتانیاهو پاسخی به درخواستشان نداد.

پیش از این برای سومین بار از زمان آغاز جنگ غزه، مؤسسات اعتباری اقدام به کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی کردند. این بار مؤسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را کاهش داد.

خبر مرتبط
واکنش شیخ زکزاکی به پاسخ موشکی ایران به اسرائیل/ از خوشحالی اشک ریختم

اقتصادنیوز: رهبر نهضت اسلامی نیجریه گفت: وقتی که شنیدم ایران حمله اسرائیل به کنسولگری‌خود در سوریه را تلافی کرده‌است، بسیار خوشحال شدم و از خوشحالی اشک ریختم.

در گزارش این مؤسسه آمریکایی دلیل این کاهش رتبه «خطرات فزاینده همراه با چشم‌انداز منفی» ذکر شده است. در این گزارش همچنین آمده است: انتظار می‌رود که کسری بودجه در تل آویو به دلیل خطرات ژئوپلیتیکی به ۸ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.

مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری مودیز و فیچ نیز تاکنون از زمان آغاز جنگ غزه ۲ بار رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی را کاهش داده‌اند.

پیشتر نیز رسانه‌های عبری‌زبان گزارش دادند که کابینه رژیم صهیونیستی از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکنون مجبور به فروش سه میلیارد دلار اوراق خزانه شده است که یک رکورد محسوب می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی