آنکارا بیانیه صادر کرد/ تکذیب رهگیری موشک‌های ایرانی توسط رادارهای ترکیه

کدخبر: ۶۴۲۰۴۴
اقتصادنیوز: آنکارا ادعای برخی رسانه‌ها درباره استفاده از رادارهای ترکیه برای رهگیری موشک‌های ایرانی و کمک به اسرائیل در جریان عملیات تنبیهی «وعده صادق» را تکذیب کرد.
آنکارا بیانیه صادر کرد/ تکذیب رهگیری موشک‌های ایرانی توسط رادارهای ترکیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر ، «مرکز مبارزه با اخبار و ادعاهای گمراه‌کننده ترکیه وابسته به اداره ارتباطات ریاست جمهوری این کشور با انتشار بیانیه‌ای ادعای برخی رسانه‌ها درباره رصد و رهگیری موشک‌های شلیک‌شده ایرانی به اسرائیل در جریان عملیات تنبیهیِ «وعده صادق» در سیزدهم آوریل از طریق پایگاه راداری کورجیک در استان ملاطیه را تکذیب کرد.

خبر مرتبط
عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان: پاسخ ایران، اسرائیل را غافلگیر کرد

اقتصادنیوز: عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان اعلام کرد: واکنش ایران تصمیمی راهبردی و شجاعانه بود که معادلات را تغییر داد.

در این بیانیه تاکید شده است که ادعاهای مربوط به پایگاه راداری در کورچیک که در پی دیدار روز گذشته میان «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه و «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس منتشر شد، پیش از این از سوی مرکز مبارزه با اخبار گمراه‌کننده تکذیب شده بود.

خبر مرتبط
ترکیه به ادعای اسرائیل مبنی بر استقبال از هنیه واکنش نشان داد/ تل‌آویو باید از فجایع غزه خجالت بکشد

اقتصادنیوز: وزارت امورخارجه ترکیه شنبه شب به ادعای یسرائیل کاتس وزیر امورخارجه اسرائیل درخصوص استقبال از اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در آنکارا پاسخ داد و اعلام کرد شما باید برای کشتار و نسل کشی خجالت بکشید.

این مرکز ریاست‌جمهوری ترکیه در ادامه تأکید کرده که «این ادعاها بی‌اساس و بی‌پایه است و عمداً دوباره منتشر شده است.»

آن گونه که در این بیانیه آمده «اطلاعات دریافتی از سیستم راداری در کورجیک تنها در چارچوب رویکردهای ناتو با متحدان به اشتراک گذاشته می شود».

در این بیانیه همچنین تأکید شده است که «امکان‌پذیر نیست که این اطلاعات را با طرف‌هایی مانند اسرائیل به اشتراک گذاشته شود که جزو متحدان ناتو نیستند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی