حمایت آلمان از اوکراین با تقویت سامانه‌های موشکی این کشور

کدخبر: ۶۴۲۰۵۳
اقتصادنیوز: وزارت دفاع آلمان از طرحی جدید با هدف تقویت سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین خبر داد که قرار است با مشارکت کشورهای دیگر انجام شود.
حمایت آلمان از اوکراین با تقویت سامانه‌های موشکی این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، دولت آلمان می‌گوید برای اجرای تعهداتش در زمینه دفاع هوایی اوکراین در حال مذاکره با کشورهای دیگر است چراکه می‌خواهد سیستم‌های موشک پاتریوت خود را نیز تقویت کند.

وزرای امور خارجه و دفاع آلمان هفته گذشته طرح اقدام فوری در زمینه دفاع هوایی (IAAD) را راه‌اندازی کردند و در پیامی به کشورهای دیگر خواستار تامین بودجه سیستم دفاع هوایی اوکراین شدند.

متعاقب نشست روز جمعه شورای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی- اوکراین، کشورهای اروپایی ساعاتی پیش از تصویب بودجه ۶۱ میلیارد دلاری کنگره آمریکا در حمایت از اوکراین، تعهد خود را برای حمایت طولانی مدت از کی‌یف اعلام کردند.

خبر مرتبط
حضور ناوچه جدید آلمان در دریای سرخ به زودی

اقتصادنیوز: وزیر دفاع آلمان از اعزام یک ناوچه جدید به منطقه دریای سرخ خبر داد.

وزارت دفاع آلمان اعلام کرد که دانمارک و هلند نیز بر سر حمایت مالی از طرح اقدام فوری در زمینه دفاع هوایی (IAAD) در حال مذاکره هستند. این وزارتخانه افزود: چند کشور دیگر نیز برای تامین بودجه با منابع لازم برای تقویت این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.

خبر مرتبط
درخواست مهم آلمان از شرکای ائتلاف نظامی ناتو

اقتصادنیوز : صدر اعظم آلمان از شرکای خود در ائتلاف نظامی ناتو خواست موشک های پاتریوت بیشتری را در اختیار اوکراین قرار دهند.

اعلامیه جدید وزارت دفاع آلمان در حالی صادر شده است که این کشور پیشتر به خاطر امتناع از ارسال موشک‌های کروز تاروس به اوکراین از سوی کشورهای دیگر مورد انتقاد قرار گرفته بود.

طرح اقدام فوری در زمینه دفاع هوایی (IAAD) تاکنون صدها میلیون یورو جمع آوری کرده است که آلمان، دانمارک و هلند در میان مشارکت کنندگان اصلی هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید