گفتگوی تلفنی بایدن و زلنسکی پس از تصویب کمک بزرگ به کی‌یف

کدخبر: ۶۴۲۲۹۴
اقتصادنیوز: روسای جمهوری آمریکا و اوکراین به دنبال تصویب کمک‌های بزرگ واشنگتن به کی‌یف در مجلس نمایندگان ایالات متحده، تلفنی گفتگو کردند.
گفتگوی تلفنی بایدن و زلنسکی پس از تصویب کمک بزرگ به کی‌یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جو بایدن و ولودیمیر زلنسکی روسای جمهوری آمریکا و اوکراین به دنبال تصویب کمک‌های بزرگ واشنگتن به کی‌یف در مجلس نمایندگان ایالات متحده، تلفنی گفتگو کردند.

کاخ سفید امروز دوشنبه ضمن اعلام گفتگوی تلفنی بین دو طرف، افزود که بایدن گفته است دولت او به سرعت بسته کمکی امنیتی جدید را ارائه خواهد کرد.

بایدن به زلنسکی گفته است که کمک آمریکا با تصویب هزینه مکمل ارائه خواهد شد و با امضای او تبدیل به قانون می‌شود.

این درحالی است که زلنسکی پس از تصویب طرح کمک 60 میلیارد دلاری به اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا، اصرار دارد که قانونگذاران نیز در مجلس سنا آن را به سرعت پیش ببرند.

قانون‌گذاران مجلس نمایندگان آمریکا سرانجام پس از ماه‌ها انتظار با غلبه بر جمهوری‌خواهان سرسخت مخالف، یک بسته قانونی کمک 95 میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین، اسرائیل و تایوان را در جریان یک رأی‌گیری گسترده دوحزبی ارائه کردند.

پس از اینکه کاخ سفید بودجه پیشنهادی خود را برای سال مالی 2025 منتشر کرد، دولت جو بایدن از کنگره خواست درخواست کمک 61.4 میلیارد دلاری به اوکراین را تأیید کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی