تشدید حملات اسرائیل علیه غزه و حماس

کدخبر: ۶۴۲۳۷۶
اقتصادنیوز: تشدید حمله‌های همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و عملیات نیروهای قسام علیه مواضع نظامیان صهیونیست از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.
تشدید حملات اسرائیل علیه غزه و حماس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، با گذشت ۲۰۰ روز از آغاز جنگ در نوار غزه حمله‌های هوایی، زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی علیه این باریکه نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه شدت گرفته است.

غزه از زمین، هوا و دریا زیر آتش قرار گرفت

رسانه‌های عربی از تداوم حمله‌های هوایی، زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی علیه ساکنان مظلوم نوار غزه در دویستمین روز آغاز جنگ در این باریکه خبر دادند.

خبرنگار شبکه المیادین تاکید کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز به صورت گسترده شمال نوار غزه را بمباران کردند.

خبر مرتبط
هشدار سازمان ملل درباره تاثیر جنگ بر سلامت روان کودکان غزه

سخنگوی یونیسف نسبت به پیامدهای طولانی2مدت حمله اسرائیل به غزه بر سلامت جسمی، رشد و سلامت روانی کودکان این منطقه هشدار داد.

این حمله‌های هوایی خیابان الثلاثینی واقع در مرکز نوار غزه را نیز در برگرفت. علاوه بر حمله‌های هوایی، توپخانه رژیم صهیونیستی نیز شمال اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه را زیر آتش گرفت.

این حمله‌های وحشیانه محله الزیتون واقع در جنوب شرق شهر غزه را نیز هدف قرار داد. قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی نیز به سمت سواحل اردوگاه النصیرات حمله کرده و این منطقه را گلوله باران کردند.

خبر مرتبط
سفر وزیر خارجه ایرلند به مصر و اردن/ رایزنی برای آتش‌بس فوری در غزه

وزیر خارجه ایرلند با هدف تلاش برای آتش بس و توقف جنگ به غرب آسیا سفر می‌کند.

حمله‌های قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی سواحل الزوایده و دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه را نیز در برگرفت.

خبرنگار شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که تعداد آوارگان فلسطینی در شهر دیرالبلح بر اثر تداوم حمله‌های رژیم صهیونیستی افزایش چشمگیری داشته است.

عملیات موفقیت آمیز قسام علیه عناصر صهیونیست

از سوی دیگر نیروهای مقاومت فلسطین با وجود آن که ۲۰۰ روز از آغاز جنگ در نوار غزه می‌گذرد همچنان به نبرد خود با عناصر صهیونیست در این باریکه ادامه می‌دهند.

شبکه المیادین به نقل از گردان‌های قسام گزارش داد که نیروهای وابسته به این گردان‌ها موفق شدند یک عملیات دیگر علیه نظامیان صهیونیست در نوار غزه انجام دهند.

بر اساس این گزارش، نیروهای گردان‌های قسام طی یک عملیات محل تجمع عناصر صهیونیست را در جنوب غرب شهر غزه هدف قرار دادند.

این عملیات نیروهای مقاومت فلسطین با شلیک چندین خمپاره به سمت محل استقرار متجاوزان اشغالگر صورت گرفت. علاوه بر نوار غزه، نیروهای فلسطینی در کرانه باختری نیز از پای ننشسته و عناصر متجاوز به این منطقه را هدف قرار دادند.

منابع محلی اعلام کردند که عناصر صهیونیست در اطراف اردوگاه بلاطه توسط نیروهای فلسطینی هدف قرار گرفتند.

شهادت یک فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به کرانه باختری

این در حالی است که علاوه بر تشدید حمله‌های همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، یورش‌های بامدادی نظامیان صهیونیست علیه شهرهای مختلف کرانه باختری با هدف ممانعت از گسترش شعله مقاومت در این منطقه همچنان ادامه دارد.

خبرنگار شبکه فلسطین الیوم تاکید کرد که نظامیان صهیونیست بامداد امروز به شهر اریحا در کرانه باختری حمله ور شدند.

این عناصر متجاوز در جریان یورش به اریحا به سمت شهروندان فلسطینی تیراندازی کردند. رسانه‌های عربی در ابتدا از زخمی شدن یک جوان فلسطینی در اردوگاه عقبه جبر در اریحا خبر دادند اما بعد از گذشت چند ساعت این جوان فلسطینی به شهادت رسید.

نظامیان صهیونیست به خانه‌های فلسطینی‌ها در اردوگاه‌های عقبه جبر و عین السلطان نیز یورش بردند. این عناصر اشغالگر به منطقه‌های بلغین و خربثا واقع در غرب رام الله نیز حمله کردند. منطقه قدیمی شهر نابلس نیز شاهد یورش بامدادی عناصر صهیونیست بود. در حمله‌های نظامیان صهیونیست به کرانه باختری چند فلسطینی نیز زخمی شدند.

درباره گور دسته جمعی در غزه تحقیقات موثق انجام شود

از سوی دیگر انتشار خبر کشف گور دسته جمعی در نوار غزه و بیرون آوردن پیکر ده‌ها شهید فلسطینی از آن باعث شوکه شدن جهانیان و رسوا شدن رژیم صهیونیستی شد.

در همین راستا سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که انتشار چنین گزارش‌هایی در نوار غزه بسیار نگران کننده است. وی خواهان اجرای تحقیقات موثق در محل اکتشاف این گور دسته جمعی شد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد که باید هر چه سریع‌تر برای پایان دادن به جنگ در نوار غزه آتش بس اعلام شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی