اولین واکنش مسکو به مانور نظامی ناتو در نزدیکی مرز روسیه/ هشدار مهم صادر شد

کدخبر: ۶۴۲۶۰۴
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به مانورهای نظامی «پیمان آتلانتیک شمالی» که قرار است از جمعه هفته جاری در فنلاند آغاز شوند، هشدار داد: مانورهای نظامی ناتو در نزدیک مرز روسیه، خطرات حوادث نظامی احتمالی را افزایش می‌دهند.
اولین واکنش مسکو به مانور نظامی ناتو در نزدیکی مرز روسیه/ هشدار مهم صادر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  ماریا زاخاروا به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ائتلاف ناتو به اکتشاف‌های نظامی خود در کشوری که پیشتر بی‌طرف و یکی از شرکت‌کنندگان مورد احترام در مذاکرات تقویت ثبات و امنیت در منطقه بود، ادامه می‌دهد. این مانورها در نزدیک مرز روسیه خطرات حوادث نظامی احتمالی را افزایش می‌دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: مسکو به نوبه خود به دقت «اقدامات تهاجمی غرب جمعی» را تحت نظر دارد.

وی تاکید کرد: بدون تردید، همه تدابیر لازم سیاسی، نظامی و فنی را برای مقابله با تهدیدها علیه توان دفاعی کشورمان به کار خواهیم بست.

خبر مرتبط
سوئیس دارایی‌های روسیه را مسدود کرد

اقتصادنیوز: شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی از مسدود شدن بیش از ۱۴ میلیارد دلار از دارایی‌های روسیه توسط سوئیس خبر داد.

روسیه پیشتر نیز درباره افزایش تنش در مرزهای این کشور هشدار داده بود.

خبر مرتبط
روسیه پشت طالبان درآمد+جزئیات

اقتصادنیوز: نماینده ویژه ‌روسیه در امور افغانستان گفت که مسکو خواستار واگذاری کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد به طالبان است.

ناتو بهمن ماه گذشته مانور «مدافع ثابت‌قدم ۲۰۲۴» را با مشارکت بیش ۹۰ هزار نیروی نظامی از ایالات متحده و کشورهای هم پیمان ناتو آغاز کرد و این مانور تا اواخر ماه مه (اوایل خرداد) در اروپا و اقیانوس اطلس شمالی ادامه داشت.

ناتو در بیانیه خود اشاره‌ای به نام روسیه نکرده اما در سند راهبردی اصلی آن از مسکو به عنوان مهم‌ترین تهدید علیه امنیت اعضای این پیمان یاد شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی