فرمول صلح زلنسکی نتیجه می دهد؟

کدخبر: ۶۴۲۸۵۸
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به کنفرانسی که سوئیس در نظر دارد در ماه ژوئن میزبانی آن را برگزار کند، گفت که هرگونه مذاکره برای پایان دادن به درگیری در اوکراین بدون مشارکت روسیه بی‌معنی است.
فرمول صلح زلنسکی نتیجه می دهد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایسنا، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفت که فرمول صلح «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین - که خواستار خروج کامل نیروهای روسیه از تمام سرزمین‌هایی است که تصرف کرده‌اند - صلح را نزدیک‌تر نمی‌کند، بلکه درگیری را طولانی‌تر می‌کند.

براساس گزارش رویترز، سوئیس در اوایل این ماه اعلام کرد که میزبان یک کنفرانس دو روزه در سطح عالی در ۱۵ تا ۱۶ ژوئن در مورد دستیابی به صلح در اوکراین خواهد بود.

خبر مرتبط
تغییر سیاست‌های زلنسکی درباره جنگ اوکراین/ زاخارووا: او آشفته است!

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور اوکراین مبنی بر آمادگی این کشور برای مذاکره در صورت بازگشت به مرزهای پیش از جنگ گفت که او آشفته است، زیرا با مسئله انتخابات روبروست.

روسیه گفته است که در آن شرکت نخواهد کرد و «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز پیشتر به خبرنگاران گفت: «ما بارها گفته‌ایم که این فرمت عجیبی است، برنامه‌های صلح خاصی بدون مشارکت روسیه اجرا می‌شود، بیهوده و حتی خنده‌دار است.»

خبر مرتبط
واکنش زاخارووا به برگزاری کنفرانس اوکراین در سوئیس

اقتصادنیوز :سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که مسکو برای شرکت در کنفرانسی که درباره بحران اوکراین است و قرار است در سوئیس برگزار شود، تمایلی ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی