هشدار روسیه به آمریکا/ کاهش روابط در دست بررسی

کدخبر: ۶۴۲۹۲۸
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد روسیه هشدار داد در صورت پیشبرد طرح کشورهای غربی برای توقیف دارایی‌های روسیه این کشور کاهش روابط دیپلماتیک با ایالات متحده را بررسی خواهد کرد.
هشدار روسیه به آمریکا/ کاهش روابط در دست بررسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری ریانووستی به نقل از سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه نوشته در صورت پیشبرد طرح دولت‌های غربی برای توقیف دارایی‌های دولت روسیه مسکو کاهش روابط دیپلماتیک با واشنگتن را بررسی خواهد کرد. 

پیش از این منابع غربی گزارش داده‌اند کشورهای گروه 7 در حال بررسی طرحی برای استفاده از 300 میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف‌شده روسیه جهت حمایت از اوکراین هستند. 

خبر مرتبط
هشدار روسیه به لهستان/ میزبانی که به دردسر افتاد!

اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که روسیه تسلیحات هسته‌ای خارجی در لهستان را به عنوان یک هدف نظامی اولیه در نظر خواهد گرفت.

معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد در صورت پیشبرد این طرح مسکو آن را با اقدامات سیاسی و اقتصادی پاسخ خواهد داد. 

 ریابکوف گفت: «کاهش سطح روابط دیپلماتیک یکی از گزینه‌های در دست بررسی است. بسیاری از مقام‌های بلندپایه در دولت ما درباره پاسخ مالی، اقتصادی و مادی ما به چنین اقدامی صحبت کرده‌اند و ما به مخالفانمان هشدار می‌دهیم که چنین کاری انجام ندهند.»

وی گفت روسیه در حال حاضر مشغول بررسی «شکل بهینه واکنش» به اقدام احتمالی غربی‌‌ها است و ممکن است چنین اقدامی را با توقیف متقابل دارایی‌های غربی‌ها و همچنین تدابیر دیپلماتیک جبران کند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید