درخواست فوری حماس برای شناسایی اجساد گورهای دسته‌جمعی

کدخبر: ۶۴۲۹۶۳
اقتصادنیوز: جنبش حماس پنجشنبه شب در بیانیه‌ای خواستار اعزام تیم‌های پزشکی قانونی برای شناسایی اجساد گورهای دسته‌ جمعی در غزه شد.
درخواست فوری حماس برای شناسایی اجساد گورهای دسته‌جمعی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه حماس آمده است: با ادامه تلاش تیم‌های پزشکی برای یافتن اجساد شهدایی که توسط ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی اعدام شده و در گورهای دسته جمعی در بیمارستان ناصر در خان یونس دفن شده‌اند، مجددا از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی ذی‌ربط می‌خواهیم تیم‌های تخصصی پزشکی قانونی و تجیزات لازم را برای جست و جوی مفقودین و شناسایی اجساد شهدا به نوار غزه اعزام کنند، به ویژه اینکه بیش از نیمی از ۲۹۲ جسدی که تاکنون در بیمارستان ناصر کشف شده‌اند، هویت آنها مشخص نشده است.

خبر مرتبط
کشف گورهای جمعی در غزه، آمریکا و فرانسه را نگران کرد

اقتصادنیوز : آمریکا، فرانسه و سازمان ملل به کشف گورهای دسته جمعی در نزدیکی دو مرکز درمانی مهم در غزه که حاکی از جنایت آشکار صهیونیست‌ها است، واکنش نشان دادند.

حماس افزوده است: ما بر ضرورت تشکیل فوری کمیته مستقل بین‌المللی برای تحقیق در مورد این جنایت وحشیانه تاکید داریم که روز به روز ابعاد تازه‌تری از آن مشخص می‌شود، از جمله کشف گورهای دسته جمعی شامل اجساد بیماران و زخمی‌های غیرنظامی و زنان و کودکان که مورد شکنجه وحشیانه قرار گرفتند و همچنین وجود نشانه‌هایی دال بر دفن زنده بعضی از آنها.

در پایان این بیانیه آمده است: ما نسبت به چشم‌پوشی از این جنایات و ادامه سیاست حمایت از رژیم اشغالگر و سرپوش نهادن بر جنایات آن و مصون نگه داشتن جنایتکاران اسرائیلی از هرگونه مجازات هشدار می‌دهیم.

به تازگی منابع رسانه‌ای فلسطین از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در بیمارستان ناصر در شهر «خان یونس» پس از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. طبق این گزارش، در این گور دسته جمعی پیکر ۷۳ شهید فلسطینی کشف شده است.

شبکه فلسطینی «القدس» اعلام کرد که تاکنون پیکر ۲۸۳ شهید در گورهای دسته جمعی در خان یونس کشف شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی