روسیه دست به کار شد؛ کمک‌هایی که هرگز به کی یف نمی‌رسد

کدخبر: ۶۴۳۲۴۶
اقتصادنیوز: یک روزنامه‌نگار آلمانی تأکید کرد که ارتش روسیه تجهیزات نظامی ارسالی غربی‌ها برای اوکراین را در میانه راه و قبل از اینکه به دست ارتش اوکراین برسد، هدف قرار می‌دهد.
روسیه دست به کار شد؛ کمک‌هایی که هرگز به کی یف نمی‌رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، «کریستوف وانر» مدعی شده است که روسیه تجهیزات ارسالی به اوکراین را هدف قرار می دهد.

خبر مرتبط
جاسوس ناشناس در کاخ سفید/ روسیه قفل اطلاعاتی را شکست

اقتصادنیوز: حدود 10 سال پیش در چنین روزهایی خبری درباره نفوذ اطلاعاتی روسیه در کاخ سفید حسابی در رسانه های جهان سروصدا به پا کرد.

روزنامه‌نگار آلمانی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ولت» این کشور اعلام کرد که ارتش روسیه تسلیحات ارسالی کشورهای غربی به اوکراین را قبل از تحویل آنها به ارتش اوکراین در میانه راه منهدم می‌کند.

خبر مرتبط
واکنش سفیر روسیه به تصویب بسته کمکی جدید آمریکا برای اوکراین

اقتصادنیوز: سفیر روسیه در واشنگتن در واکنش به تصویب بسته کمکی جدید آمریکا برای اوکراین عنوان کرد که آمریکا در راستای تداوم درگیری‌ها تلاش می‌کند.

وی با اشاره به حمله اخیر ارتش روسیه به راه‌آهن اوکراین و هدف‌قراردادن تجهیزات نظامی ارسالی غربی‌ها برای ارتش اوکراین گفت: باید توجه داشت که این حمله علیه تجهیزات نظامی انجام شد.

این روزنامه‌نگار آلمانی در ادامه تأکید کرد که «به لطف کار خوب نیروهای امنیتی و اطلاعاتی روسیه، ارتش روسیه تجهیزات غربی‌ها را قبل از اینکه به دست نیروهای مسلح اوکراین برسد، منهدم می‌کند.

خبر مرتبط
امضای بایدن پای یک قانون درباره اوکراین

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در روز چهارشنبه قانونی را امضا کرد که به موجب آن کمک‌های نظامی جدید به اوکراین ارسال می‌شود.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیروز جمعه اعلام کرد که حمایت ناکافی غرب از اوکراین دلیل پیشرفت روسیه در میدان نبرد است، اما کمک‌های نظامی بیشتری به کی‌یف در راه است. دبیر کل ناتو با اشاره به وخامت اوضاع کیف در درگیری با مسکو، گفت که اوکراین محل محک اعضای ناتو است.

خبر مرتبط
ادعای سوئیس درباره نقش مهم مسکو در صلح اوکراین

اقتصادنیوز: سوئیس پذیرفته است که روند صلح در اوکراین بدون روسیه غیرممکن است.

استولتنبرگ گفت: ما باید صادق باشیم. واقعیت این است که در ماه‌های اخیر، متحدان ناتو حمایتی را که ما قول داده‌ایم ارائه نکرده‌اند؛ آمریکا نتوانست به توافق بر یک بسته برسد و در اروپا، تحویل مهمات بسیار پایین‌تر از سطحی است که ما گفته‌ایم ارائه خواهیم کرد.

چهارشنبه گذشته «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا بسته کمکی ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین را پس از بن بست طولانی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره امضا کرد. این بسته مدتها به دلیل اختلافات در کنگره آمریکا مسدود مانده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی