نگرانی بی بی خشم صهیونیست ها را برانگیخت

کدخبر: ۶۴۳۳۹۵
اقتصادنیوز: پیام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در شبکه اجتماعی «ایکس» درباره دادگاه کیفری بین‌المللی خشم مقامات رژیم صهیونیستی را برانگیخت‌.
نگرانی بی بی خشم صهیونیست ها را برانگیخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های صهیونیستی امروز (یکشنبه) به نقل از منابعی گزارش کردند پیام «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در شبکه اجتماعی ایکس در این زمان و شرایطی که رژیم صهیونیستی دارد، اشتباه است و هرگونه اظهارنظری ممکن است این وضعیت پیچیده را پیچیده‌تر کند.

این منابع گفتند جایی برای رساندن پیامی به دادگاه لاهه که یک تهدید تعبیر شود، وجود ندارد.

نتانیاهو روز جمعه در توییتی نوشته بود: «تحت رهبری من، اسرائیل هرگز هیچ تلاشی از سوی دادگاه کیفری لاهه برای تضعیف حق اساسی خود در دفاع از خود را نمی‌پذیرد، تهدید علیه سربازان ارتش اسرائیل و شخصیت‌ها در اسرائیل، تنها دموکراسی در خاورمیانه و تنها دولت یهود در دنیا، رسوایی دارد و ما تسلیم آن نخواهیم شد.»

خبر مرتبط
حملات حزب‌الله لبنان با موشک های جدید/ کدام مواضع اسرائیل هدف قرار گرفت؟

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی لبنان - حزب الله - صحنه‌هایی از عملیات هدف قرار دادن مقر فرماندهی و استقرار نیروهای گردان ۵۱ تیپ گولانی ارتش اشغالگر در شهرک المناره را منتشر کرد.

در روزهای اخیر گزارش‌هایی مبنی بر بررسی احتمال صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای نتانیاهو و دیگر مقامات صهیونیست منتشر شده است. رسانه‌های صهیونیستی نوشتند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از احتمال صدور حکم بازداشت توسط دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه به دلیل عملیات نظامی در نوار غزه به شدت نگران است.

روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از منابع گزارش داد که نتانیاهو در روزهای اخیر تلاش زیادی برای جلوگیری از چنین تحولی انجام داده است. به‌ویژه، گفته می‌شود که او مکالمات تلفنی متعددی در تلاش برای دستیابی به هرگونه نتیجه مثبت در مورد این موضوع، از جمله فشار غیرمستقیم بر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا داشته است.

خبر مرتبط
تداوم جنایات اسرائیل/ حمله هوایی به 2 شهرک در نوار غزه

اقتصادنیوز: نیروهای اشغالگر برای دویست و پنجمین روز متوالی با انجام ده‌ها حمله هوایی و توپخانه و کشتار خونین علیه غیرنظامیان و انجام جنایات هولناک در مناطق هجومی در بحبوحه یک وضعیت انسانی فاجعه بار در نتیجه محاصره و آواره شدن بیش از ۹۰ درصد از جمعیت غزه به جنایت نسل کشی در نوار غزه ادامه می‌دهند.

بر اساس آنچه این روزنامه گزارش داد، احتمالا صدور حکم بازداشت از سوی دادگاه بین‌المللی کیفری علیه نتانیاهو فقط مساله زمان باشد و هر لحظه ممکن است رخ دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید