واکنش مقامات اسرائیل به حکم لاهه علیه این رژیم/ جهان به نتانیاهو پشت کرد؟

کدخبر: ۶۴۳۴۲۲
اقتصادنیوز: در حالی که مقامات اسرائیل از بیم صدور حکم بازداشت دادگاه لاهه علیه تعدادی از این مقامات به اتهام عملیات نظامی در نوار غزه به تکاپو افتاده‌اند، وزیر خارجه این رژیم حکم بازداشت این دادگاه را «ریاکاری» دانست.
واکنش مقامات اسرائیل به حکم لاهه علیه این رژیم/ جهان به نتانیاهو پشت کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از «یسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه این رژیم مدعی شد حکم بازداشت دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه «ریاکاری مطلق» است.

وی با اشاره به عواقب صدور این حکم افزود، اگر لازم باشد مقامات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی می‌مانند و آن را ترک نخواهند کرد.

خبر مرتبط
ترکیه خواستار محاکمه هیتلر قرن بیست و یکم در دادگاه لاهه شد

اقتصادنیوز: درخواست وزیر دادگستری ترکیه از دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) تشکیل پرونده‌ای علیه اسرائیل به اتهام جنایات جنگی در نوار غزه بود.

کاتس همچنین گفت رژیم صهیونیستی در صورت لزوم عملیات نظامی در شهر رفح واقع در جنوب غزه  را به منظور دستیابی به توافق درباره تبادل اسرا متوقف خواهد کرد؛ اظهاراتی که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی حاضر به امتیاز دهی است.

بر اساس برآوردها، قرار است حکم دادگاه کیفری بین‌المللی در مورد مقامات امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی به اتهام انجام عملیات نظامی در نوار غزه ظرف چند هفته آینده صادر شود.

خبر مرتبط
سرنوشت نتانیاهو در دستان دادگاه لاهه

اقتصادنیوز: یک روزنامه نگار مشهور اسرائیلی فاش کرد، نتانیاهو این روزها شرایط بدی را به دلیل احتمال صدور حکم بازداشتش از سوی دادگاه کیفری لاهه پشت سر می‌گذارد.

در روزهای اخیر، رژیم صهیونیستی گزارش‌هایی دریافت کرده است مبنی بر اینکه به دلیل ادامه عملیات نظامی در غزه، احتمال افزایش حکم‌های بازداشت بین‌المللی علیه مقامات ارشد این رژیم از جمله بنیامین نتانیاهو در دادگاه لاهه وجود دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی