وزیر امور خارجه بحرین با بشار اسد پس از 13 سال دیدار کرد

کدخبر: ۶۴۳۴۵۹
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه بحرین پس از ۱۳ سال تیرگی در روابط، به سوریه سفر و با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.
وزیر امور خارجه بحرین با بشار اسد پس از 13 سال دیدار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین امروز یکشنبه در سفری بی‌سابقه از آغاز جنگ سوریه پس از ۱۳ سال به دمشق رفت و با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

خبر مرتبط
بررسی اوضاع منطقه در سفر وزیر خارجه بحرین به لبنان

اقتصادنیوز: وزیر خارجه بحرین امروز (یکشنبه) در صدر هیأتی بلندپایه وارد بیروت شد و مورد استقبال مقامات لبنان قرار گرفت.

بنا بر گزارش سانا در این دیدار روابط دو کشور، راه‌های توسعه این روابط در تمامی زمینه‌ها در راستای منافع سوریه و بحرین و تلاش‌های بحرین برای موفقیت برگزاری نشست سران اتحادیه عرب در منامه طی ماه آینده میلادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین اسد و الزیانی مهم‌ترین موضوعاتی را که در فهرست برنامه‌های نشست آتی سران اتحادیه عرب در راستای منافع مشترک کشورهای عربی و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها برای رویارویی با چالش‌های مشترک کنونی وجود دارد، مورد رایزنی قرار دادند.

خبر مرتبط
سفر وزیر امور خارجه بحرین به سوریه پس از 13 سال

اقتصادنیوز: «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین بعد از ظهر امروز (یکشنبه) برای اولین بار پس از جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ وارد دمشق می شود.

در این دیدار بشار اسد بر تقویت هم‌بستگی کشورهای عربی و اقدام مشترک برای تحقق ثبات در منطقه در سایه رخ‌دادها و تحولات جهانی تاکید کرد.

علاوه بر این «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین با «فیصل المقداد» همتای سوری خود نیز در محل ساختمان وزارت امور خارجه سوریه دیدار و رایزنی کرد.

گفتنی است «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه اواخر ماه مارس گذشته به صورت رسمی از سوی «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین برای حضور در نشست آتی سران اتحادیه عرب در منامه پایتخت این کشور دعوت شد. قرار است این نشست در تاریخ ۱۶ مه در منامه پایتخت بحرین برگزار شود.

اسد سال گذشته پس از ۱۱ سال تعلیق کرسی سوریه در اتحادیه عرب، برای نخستین بار در نشست سران این اتحادیه در جده پایتخت عربستان سعودی شرکت کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی