سربازان ارتش اسرائیل: دیگر قادر به جنگیدن نیستیم!

کدخبر: ۶۴۳۵۴۱
اقتصادنیوز: شبکه ۱۲ عبری زبان گزارش داد: حدود ۳۰ سرباز از نیروهای ذخیره تیپ چتربازان در ارتش اشغالگر از دستورات نظامی برای آماده شدن به منظور عملیات نظامی در شهر رفح سرباز زدند.
سربازان ارتش اسرائیل: دیگر قادر به جنگیدن نیستیم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش این شبکه، ۳۰ سرباز از گروهان چتربازان ذخیره وابسته به تیپ چتربازان عادی دستور آماده شدن برای عملیات در رفح را دریافت کردند.

این کانال عبری توضیح داد که سربازان از دستور آماده سازی سرباز زده و به فرماندهان خود اطلاع داده‌اند که به آنها نخواهند پیوست چون «دیگر قادر به جنگیدن نیستند».

به گزارش این کانال، «فرماندهان نظامی قصد ندارند پرسنل ذخیره را مجبور کنند» در عملیات شرکت کنند.

خبر مرتبط
شب خونین غزه؛ 22 شهید در حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل

در حملات سنگین توپخانه‌های و هوایی شب گذشته اسرائیل به شهر رفح در جنوب و همچنین مناطق مرکزی باریکه غزه، ۲۲ تن شهید و چندین فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

این شبکه عبری زبان ادعا کرد که مشارکت نکردن آنها «به شکاف عملیاتی منجر نمی‌شود»، در حالی که این گزارش اشاره کرد که این مساله «وضعیت فرسودگی که نیروهای ذخیره پس از ماه‌ها درگیری از آن رنج می‌برند» را نشان می‌دهد.

فرمانده گروهان درباره ده‌ها نامه سربازان خود که در آن‌ها تمایل نداشتن‌شان برای شرکت در عملیات نظامی در رفح را ابراز کرده‌اند، ادعا کرد که او این کار را انجام نمی‌دهد زیرا عاشق جنگ است، بلکه «چون تعدادی صهیونیست در اسارت هستند لازم است این کار را انجام دهد و به این دلیل که از نظر او آنها در بحبوحه جنگ ماهیتی برای اسرائیل هستند این حمله مهم است و این مساله دردناک و دشوار خواهد بود».

خبر مرتبط
اذعان رسانه‌های اسرائیلی به حمله موشکی اخیر حزب‌الله

اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند که در جریان حمله موشکی حزب‌الله به شهرک شتولا در شمال فلسطین اشغالی، یک موشک به ساختمانی در این شهرک اصابت کرده است.

رسانه‌های عبری زبان بر تهاجم ارتش اسرائیل به رفح تمرکز کرده‌اند، زیرا این پرونده پس از تصویب طرح رفح برای چهارمین بار پس از پرداختن به شروط آمریکایی توسط تل‌آویو، شاهد شتاب زیادی در حوادث بوده است.

در گزارشی که روز چهارشنبه توسط سازمان رادیو تلویزیون دولتی اشغالگران و جزئیات آن توسط «i۲۴ News» منتشر شد، آمده است که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل و رونن بار، رئیس شین بت، صبح روز چهارشنبه در قاهره با عباس کامل رئیس اطلاعات مصر در خصوص تدارکات پیشرفته ارتش اسرائیل برای عملیات نظامی زمینی در رفح دیدار کردند و مصری‌ها از هجوم تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی به سینا بیم دارند.

به گفته این کانال رسمی، ارتش اسرائیل برای جلوگیری از فرار ساکنان غزه از طریق محور فیلادلفیا آماده می‌شود.

اوایل روز یکشنبه، بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی اشغالگران، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را تهدید کرد که در صورت موافقت با پیشنهاد مصر برای دستیابی به توافق تبادل اسرا با حماس و توقف تهاجم به رفح در جنوب نوار غزه، دولت را منحل خواهد کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی