دستپاچگی آمریکا در سوریه از تشدید حملات مقاومت

کدخبر: ۶۴۳۶۴۰
اقتصادنیوز: منابع خبری امروز (دوشنبه) از تشدید تحرکات نظامی اشغالگران آمریکایی در پایگاه‌های غیرقانونی خودشان در سوریه، از ترس تشدید ضربات موشکی و پهپادی مقاومت خبر داده‌اند.
دستپاچگی آمریکا در سوریه از تشدید حملات مقاومت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه المیادین در این باره گزارش داد که آمریکا تحرکات خود را در سوریه با هدف تقویت پایگاه‌های غیرقانونی خودش در استان‌های «حسکه» و «دیرالزور» تشدید کرده است.

طبق این گزارش، این تحرکات در پی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر احتمال خروج نظامیان آمریکا از عراق و ترس از تشدید حملات مقاومت صورت گرفته است.

خبر مرتبط
حمله سوریه به خودروهای زرهی تروریست‌ها در این سه شهر+ فیلم

اقتصادنیوز: وزارت دفاع سوریه ویدیویی را از حمله به خودروهای زرهی تروریست‌ها در حلب، ادلب و لاذقیه منتشر کرد.

طبق این گزارش، حملات روزهای اخیر به پایگاه‌های آمریکا در سوریه و عراق به‌منزله یک پیام هشدار برای آمریکایی‌هاست و بر این نکته تاکید دارد که در صورت طفره‌ رفتن واشنگتن از خروج از عراق و حتی سوریه، مقاومت بر تصمیم خود برای تشدید حملات پایبند است.

المیادین همچنین گزارش داد، در پی این تحولات، آمریکایی‌ها طی ماه آوریل ۱۲۰ کامیون حامل تسلیحات نظامی و اسلحه و همچنین سامانه‌های پدافندی وارد پایگاه‌های آمریکا در حسکه و حومه شرق دیرالزور کردند. همچنین در برهه زمانی مذکور، هشت هواپیمای ترابری نیز در این پایگاه‌ها فرود آمدند.

خبر مرتبط
حمله ارتش سوریه به تجهیزات تروریست‌ها+فیلم

اقتصادنیوز: وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که تجهیزات تروریست‌ها در حومه ادلب و حلب مورد هدف قرار گرفته و چند پهپاد در حومه لاذقیه منهدم شده است.

منابع خبری همچنین از تمرینات نظامی اشغالگران آمریکایی در پایگاه‌های غیرقانونی خودشان در حومه حسکه و دیرالزور خبر داده‌اند.

منابع میدانی نیز به المیادین اعلام کردند آمریکا از زمان هدف قرار گرفتن کنسولگری ایران در سوریه به دست صهیونیست‌ها، طرح تقویت اضافی برای پایگاه‌های غیرقانونی خود در سوریه را آغاز کرده است و این تدابیر شامل تسلیحات و تجهیزات مختلف از جمله استقرار سامانه‌های پدافند هوایی اضافی با هدف حفاظت از این پایگاه‌ها در برابر حملات مقاومت است.

در همین راستا منابع مطلع اعلام کردند: مقاومت عراق در حمایت از ملت فلسطین حملات خود را به سرزمین‌های اشغالی فلسطین و بلندی‌های اشغالی جولان متمرکز کرده و آماده تشدید دوباره حملات خود در سوریه و عراق است.

این منابع گفتند: خروج آمریکایی‌ها از عراق باید خروج از سوریه را نیز به همراه داشته باشد، اما واشنگتن نمی‌خواهد پرونده‌های اردوگاه‌های داعش و زندان‌های سوریه بسته شود به همین دلیل ممکن است تمایل به ماندن بیشتر در سوریه داشته باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی