بروکسل؛ میزبان نشست آتی وزرای دفاع ناتو در حمایت از اوکراین

کدخبر: ۶۴۳۷۳۷
اقتصادنیوز: در بیانیه‌ دفتر مطبوعاتی ناتو آمده است: نشست آتی وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) با تمرکز بر موضوع حمایت از اوکراین در بروکسل برگزار خواهد شد.
بروکسل؛ میزبان نشست آتی وزرای دفاع ناتو در حمایت از اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست آتی وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) با تمرکز بر موضوع حمایت از اوکراین در بروکسل برگزار خواهد شد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، در این بیانیه آمده است: در این نشست، وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در قالب شورای ناتو - اوکراین دیدار خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان در این نشست، درباره وضعیت میدانی جبهه‌های جنگ و نحوه ادامه حمایت ناتو و دیگر کشورهای حامی اوکراین از این کشور در جنگ بر علیه روسیه بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

خبر مرتبط
سفر غیرمنتظره استولتنبرگ به اوکراین

اقتصادنیوز: ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در سفری غافلگیر کننده به پایتخت اوکراین مجددا از شرکای غربی خواست در ارسال تسلیحات به اوکراین سریعتر عمل کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی