عقب‌نشینی دانشگاه براون آمریکا/ رای‌گیری برای توقف سرمایه‌گذاری در اسرائیل

کدخبر: ۶۴۳۹۹۱
بعد از اعتراضات گسترده دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه براون آمریکا، این دانشگاه توقف سرمایه‌گذاری در فلسطین اشغالی را به رأی می‌گذارد.
عقب‌نشینی دانشگاه براون آمریکا/  رای‌گیری برای توقف سرمایه‌گذاری در اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه واشنگتن پست خبر داد که دانشگاه براون در ایالت «رود آیلند» آمریکا با دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین به توافق رسیده است که توقف سرمایه‌گذاری در فلسطین اشغالی را به رأی بگذارد.

شبکه سی ان ان نیز خبر داد که دانشجویان نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که امروز ساعت 5 عصر به وقت محلی به تحصن خود پایان خواهند داد. آن‌ها این توافق را یک پیروزی «بی سابقه» و رأی‌گیری را «یک امتیاز بزرگ» توصیف کردند و آن را نشانه‌ای از «قدرت تحصن» و «جنبش ملی چادرهای دانشجویی برای فلسطین» دانستند.

طبق توافق، دانشگاه قرار است در ماه اکتبر توقف سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اسرائیلی حامی دانشگاه را به رأی بگذارد. در بیانیه دانشجویان همچنین آمده است: «اگرچه تحصن به پایان خواهد رسید، اما سازماندهی برای اطمینان از اینکه مدیریت دانشگاه براون به درخواست‌‌های ما برای خروج سرمایه‌گذاری [از شرکت‌های اسرائیلی] پاسخ می‌دهد، تا رأی گیری دانشگاه در اکتبر آینده ادامه خواهد داشت».

با این حال تحصن و اعتراضات دانشجویی در دیگر دانشگاههای آمریکا علی‌رغم سرکوب شدید پلیس همچنان ادامه دارد و طبق آخرین آمار 79 دانشگاه آمریکا را در بر گرفته است.

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه در گزارشی نوشت که حداقل 900 دانشجو از آغاز اعتراضات بازداشت شده‌اند.

امروز نیز مدیریت دانشگاه تافتس در ایالت ماساچوست آمریکا اعلام کرد که در ابلاغیه رسمی به دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین، از آن‌ها خواسته است تا به این کار پایان دهند، در غیر این صورت بازداشت خواهند شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه