معامله نظامی آمریکا با عربستان/ حمایت از کشور شریک!

کدخبر: ۶۴۴۰۸۶
اقتصادنیوز: آمریکا با فروش برنامه‌های آموزشی نظامی به عربستان سعودی موافقت کرد.
معامله نظامی آمریکا با عربستان/ حمایت از کشور شریک!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا ، ایالات متحده آمریکا ‌با فروش احتمالی برنامه‌های آموزشی نظامی و همچنین عناصر مربوط به خدمات لجستیکی به نیروی دریایی عربستان در قالب  معامله‌ای به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار موافقت کرد.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی وزارت دفاع ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد که گواهینامه مورد نیاز را برای اطلاع کنگره از این فروش احتمالی تحویل داده است.

خبر مرتبط
مخالفت عربستان با کوچ اجباری فلسطینیان/ تاکید محمدبن‌سلمان بر آتش‌بس فوری در غزه

ولیعهد عربستان تاکید کرد که این کشور با کوچ اجباری ملت فلسطین مخالف است.

بر اساس این بیانیه، برنامه فروش پیشنهادی از اهداف سیاست خارجی و اهداف امنیتی ایالات متحده از طریق بهبود امنیت کشور شریک که نیرویی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در منطقه خلیج (فارس) به شمار می رود، حمایت خواهد کرد‌.

خبر مرتبط
اعراب در برزخ!/ تاکتیک عربستان و امارات در دوراهی ایران و اسرائیل/ ریاض به تل‌آویو پشت کرد؟

اقتصادنیوز: در باب هم صدایی اعراب با اسرائیل، فارغ از فرایند عادی سازی روابط تل‌آویو با گروهی از کشورهای عربی، گزاره هایی وجود دارد که به مانعی در برابر مشارکت این گروه از بازیگران تبدیل خواهد شد که مهم ترینش افزایش قدرت و نفوذ ایران و همکاری راهبردی تهران با پکن و مسکو است.

وزارت خارجه آمریکا نیز در همین زمینه اعلام کرد که این برنامه، توانایی عربستان سعودی برای مقابله با تهدیدهای فعلی و آتی را از طریق افزایش توانایی این کشور برای دفاع از خود در برابر بازیگران منطقه‌ای بهبود می‌بخشد‌.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی