واکنش فوری اسرائیل به سفر رئیس سیا به قاهره

کدخبر: ۶۴۴۴۸۶
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که مقامات اسرائیل نسبت به به سفر رئیس سازمان سیا به قاهره برای گفت وگو درباره جنگ غزه و توافق تبادل اسرا با حماس معترض شدند.
واکنش فوری اسرائیل به سفر رئیس سیا به قاهره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که اعضای کابینه این رژیم به سفر رئیس سیا به قاهره اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، اعضای کابینه رژیم صهیونیستی گفته‌اند که سفر ویلیام برنز به قاهره پیش از پاسخ حماس به پیشنهاد آتش بس مصر، صحیح نیست.

در همین رابطه باراک راوید خبرنگار وبگاه عبری زبان واللا، گفت: سفر رئیس سیا به قاهره نشان دهنده فشاری است که دولت جو بایدن برای دستیابی به توافق در اسرع وقت در جریان مذاکرات قاهره تحت آن قرار دارد.

پیش تر یک مقام امنیتی مصر اعلام کرده بود که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ساعتی پیش وارد قاهره پایتخت مصر شده است.

بر اساس این گزارش، برنز قرار است در مصر در خصوص جنگ غزه و توافق تبادل اسرا گفت ‌وگو کند.

همچنین یوسف حمدان یکی از رهبران حماس نیز پیش تر در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات مربوط به توافق مبادله اسیران، از تن دادن تل آویو به برخی خواسته‌های مقاومت خبر داده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی