تشکیل جلسه شورای امنیت درباره گورهای دسته‌جمعی در غزه

کدخبر: ۶۴۴۶۵۹
اقتصادنیوز: شورای امنیت سازمان ملل قرار است دو روز دیگر به درخواست الجزائر در خصوص کشف گورهای دسته‌جمعی در غزه تشکیل جلسه دهد.
تشکیل جلسه شورای امنیت درباره گورهای دسته‌جمعی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شورای امنیت سازمان ملل قرار است به درخواست الجزائر در خصوص کشف گورهای دسته‌جمعی در روز سه شنبه تشکیل جلسه دهد.

الجزایر از دی ماه سال گذشته برای یک دوره 2 ساله به عضویت غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل در آمده است.واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد نیز خواستار تحقیقات مستقل بین المللی در مورد کشف اخیر گورهای دسته جمعی در نوار غزه شد.پیش از این، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز، خواستار اجازه فوری به بازرسان بین‌المللی برای بازدید از گورهای دسته جمعی در نوار غزه شده بود.

خبر مرتبط
انتشار متن توافق پیشنهادی مبادله اسرا میان حماس و اسرائیل+ جزئیات

اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان پیش نویس توافق پیشنهادی از سوی مصر برای مبادله اسرا را که گفته می‌شود حماس با آن موافقت کرده است، منتشر کرد.

به گفته سازمان امدادرسانی غزه تاکنون 140 گور دسته‌جمعی در مناطق مختلف غزه به خصوص در محوطه بیمارستان الناصر در خان یونس کشف شده است.به گفته این سازمان، تعدادی از شهدا با دستان بسته به شهادت رسیده که نشان از اعدام میدانی آن‌ها دارد. همچنین شواهدی از زنده به گور کردن تعدادی از شهدا نیز به دست آمده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی