عضو حماس: با توافق علیه توقف جنگ موافق نیستیم

کدخبر: ۶۴۴۶۷۱
به گفته یکی از رهبران حماس، حماس به هیچ عنوان، به توافقی که آشکارا و صریحاً توقف جنگ علیه نوار غزه را در بر نداشته باشد، تن نخواهد داد.
عضو حماس: با توافق علیه توقف جنگ موافق نیستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یکی از رهبران حماس که به نام وی اشاره نشده است، به شبکه الجزیره گفته است: حماس به هیچ عنوان، به توافقی که آشکارا و صریحاً توقف جنگ علیه نوار غزه را در بر نداشته باشد، تن نخواهد داد.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به‌دنبال توافق بدون ضمانت توقف جنگ است، افزوده است پیامدهای حمله زمینی به رفح و تأخیر در خروج از غزه بر عهده رژیم اشغالگر است. این مقام حماس همچنین گفته است که بنیامین نتانیاهو به خاطر برخی مسائل شخصی مانع رسیدن به توافق شده است.

روز گذشته روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت خبر داد پیش‌نویس توافق آتش‌بس پیشنهاد شده به حماس، حاوی مبادله ۲۰ اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد به ازای هر نظامی زن صهیونیست است.

بر  اساس مفاد دیگر این پیش نویس، جنبش حماس ۳ الی چهار نظامی زن اسرائیلی را نزد خود نگه می‌دارد و در مرحله اول ۶۰ الی ۱۰۰ اسیر فلسطینی محکوم به حبس ابد آزاد می‌شوند. توافق مذکور سه مرحله‌ای بوده و ۱۲۴ روز طول خواهد کشید.

در مرحله اول به مدت ۴۰ روز آتش بس ایجاد می‌شود، ۳۳ اسیر اسرائیلی در مقابل ۸۰۰ اسیر فلسطینی آزاد می‌شوند و مردم غزه به خانه‌های خود در شمال غزه باز می‌گردند.

در مرحله دوم به مدت ۴۲ روز آتش بس فوری ایجاد می‌شود، بقیه اسرای اسرائیلی از جمله چند سرباز آزاد می‌شوند، تعدادی اسیر فلسطینی آزاد می‌شوند که تعداد و هویت آن‌ها هنوز مشخص نیست.

در مرحله سوم به مدت ۴۲ روز آتش‌بس ایجاد می‌شود، اجساد تمام اسرای کشته شده اسرائیلی بازگردانده می‌شود، پیکر تمام شهدای اسیر فلسطینی پس داده می‌شود و ارتش اسرائیل از نوار غزه خارج می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی